Rekuperatory.pl
603 446 366

Kilka majowych refleksji o rekuperacji.

Podobno od jutra ma być już ciepło.. póki co dużo gospodarstw domowych nadal grzeje, w związku z czym pogorszyły się parametry czystości powietrza w Polsce, a drobny pył nisko zawieszony PM2.5 znowu przekroczył dopuszczalne normy.

Aktualny pomiar systemu rekuperacji

Rekuperacja temperatury

W domach z rekuperacją nawiewane świeże powietrze o temperaturze 5,5 stopni C ogrzewa się w wymienniku ciepła do temperatury 19.7 stopnia!

Przy takiej temperaturze w pomieszczeniach, grzać już nie potrzeba. I dobrze. Niższy rachunek za ogrzewanie mile widziany.Druga korzyść z rekuperacji to oczyszczanie nawiewanego powietrza. Filtr o podwyższonej klasie filtracji F7 na wentylatorze w rekuperatorze wyłapuje 80-85% tych zanieczyszczeń i powietrze w domu jest już go pozbawione.Pamiętajcie też, że wentylacja powinna działać przez cały czas, ciągle, całą dobę, cały tydzień i miesiąc, niezależnie od pory roku, temperatury i obecności. Wyjeżdzając na 2 tyg. urlop, nie wyłączajcie rekuperatora, a jedynie ustawcie go na tryb nieobecności. Pozwoli to na pracę urządzenia na minimalnym wydatku: zachowa przewody wentylacyjne w idealnym stanie, a w domu po powrocie będzie świeżo.
  1. Oszczędności na ogrzewaniu
  2. Niesamowity, odczuwalny komfort klimatyczny w domu
  3. Filtrowanie powietrza nawiewanego
…to trzy główne zalety z rekuperacji.Przeczytaj, dlaczego ciepły dom może być niezdrowy.