Rekuperatory.pl
603 446 366

Rekuperacja a budowa domu

Poszukując idealnego projektu domu warto pamiętać, że rekuperację można zamontować w każdym domu.

Może to być dom drewniany, bliźniak, parterowy, kontenerowy, z piwnicą lub bez niej, duży, średni, mały, gotowy lub projektowany indywidualnie, ogrzewany gazem, pompą ciepła, eko-groszkiem, elektrycznie, z kominkiem i bez niego, z dachem płaskim lub kopertowym. W górach i nad morzem. W środku ruchliwego miasta.

Rekuperację da się zrobić wszędzie

Projekt pracowni ARCHON Dom w kellerisach (G2).

Wybierając więc projekt domu, należy kierować się własnym gustem i potrzebami i wybrać taki, który wydaje się idealny.

Jeżeli inwestor decyduje się na zakup projektu domu gotowego, warto zwrócić uwagę, jaki rodzaj wentylacji został w nim zaprojektowany.

Coraz częściej w pracowniach architektonicznych znaleźć można budynki od początku zaprojektowane z myślą o wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – rekuperacji. 

Wtedy wszystkie pozostałe elementy domu są kompatybilne z takim rodzaje wentylacji: rodzaj okien, wysokość posadzki, ocieplenie dachu,  rodzaj kominka i ilość kominów. Architekt, w porozumieniu z firmą instalacyjną, np. rekuperatory.pl w przypadku wiodących pracowni projektowych w kraju, od razu tez wyznaczy miejsce montażu rekuperatora oraz trasy prowadzenia instalacji, a także – co bardzo istotne – miejsca przejść przez strop w przypadku domów z piętrem. 

Najlepiej więc wybrać projekt, który od początku został pomyślany jako dom z rekuperacją.

Projekty domów z rekuperacją znaleźć m.in. tutaj:

ArchonHomekonceptLipińscy domy

Jeżeli zamierzasz wybudować dom z rekuperacją, dobrze jest wybrać dom, który ma zaprojektowaną tylko wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła i żadną inną. Powodów jest kilka, wszystkie bardzo ważne.

Bardzo ważne powody, dla których dobrze jest kupić projekt budynku tylko z rekuperacją

Zobacz, co warto wiedzieć, jeśli już jesteś w posiadaniu projektu domu

Co warto uwzględnić w projekcie, by zapłacić mniej za montaż rekuperacji Dlaczego warto mieć klimatyzację?