Rekuperatory.pl
603 446 366

Suche powietrze w domu

Wilgotność powietrza dostosowana idealnie do potrzeb przez cały rok – sprawdź rekuperator entalpiczny z odzyskiem wilgoci

Rekuperator, mimo że jego głównym zadaniem jest odzyskiwanie ciepła z zużytego powietrza i przekazywanie go świeżemu powietrzu z zewnątrz, może także przydać się jako urządzenie regulujące wilgotność powietrza. Jeśli w Twoim domu trzeba nawilżyć powietrze, warto rozważyć rekuperatory z możliwością odzysku wilgoci, czyli rekuperatory entalpiczne. 

Korzystając z systemu rekuperacji z rekuperatorem entalpicznym, masz dla domu identyczne korzyści, jak przy korzystaniu z oczyszczacza powietrza i regulatora wilgotności w jednym. Jeśli dodasz do tego kanałowy nawilżacz powietrza, pozwoli Ci to precyzyjnie regulować poziomem wilgotności w domowym powietrzu.

Rekuperacja to stała wymiana powietrza zużytego na świeże. Redukuje alergeny, poprawia komfort termiczny przy stałej wysokiej jakości powietrza. I to przez całą dobę i przez cały rok. Zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, bo powietrze jest ciągle wymieniane na świeże.

Jeśli posiadasz rekuperację lub zastanawiasz się na jej kupnem, możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zadbasz o efektywną i wymianę powietrza, która dostosowana będzie do potrzeb mieszkańców oraz poprawisz parametry czystości powietrza. 

Wspaniałym poszerzeniem możliwości nawilżania powietrza w domu jest także nawilżacz kanałowy. Urządzenie to wytwarza wilgoć i jest podłączone bezpośrednio do wody wodociągowej.

Dzięki jego pracy, powietrze będzie miało przez cały rok dokładnie taki parametr wilgoci, jaki będziesz od niego wymagał. Podczas gdy rekuperator entalpiczny z odzyskiem wilgoci korzysta z wilgoci wyprodukowanej w powietrzu wewnątrz pomieszczeń i przekazuje ją do strumienia powietrza nawiewanego, nie wytwarza on samodzielnie wilgoci. Musi ją otrzymać i wtedy dopiero wykorzysta powtórnie. 

Nawilżacz powietrza zaś wilgoć produkuje. Dlatego też za jego pomocą można osiągnąć pożądany jej parametr w zależności od indywidualnych upodobań. 

Jeśli jesteś wrażliwy na suche powietrze i zależy Ci na sterowaniu wilgotnością w pomieszczeniach, warto rozważyć montaż zarówno rekuperatora entalpicznego, jak i  kanałowego nawilżacza powietrza.