Suche powietrze w domu? Dowiedz się, jak to zmienić.

Wilgotność powietrza dostosowana idealnie do potrzeb przez cały rok – sprawdź rekuperator entalpiczny z odzyskiem wilgoci

Rekuperator, mimo że jego głównym zadaniem jest odzyskiwanie ciepła ze zużytego powietrza i przekazywanie go świeżemu powietrzu z zewnątrz, może także przydać się jako urządzenie regulujące wilgotność powietrza. Jeśli w Twoim domu trzeba nawilżyć powietrze, warto rozważyć rekuperatory z możliwością odzysku wilgoci.

Warto zaznaczyć, że korzystając z systemu rekuperacji i rekuperatora entalpicznego, zyskujesz nawilżacz powietrza i oczyszczacz powietrza w jednym. Stała wymiana powietrza przez wentylację mechaniczną to redukcja alergenów, poprawa komfortu termicznego, poprawa jakości powietrza, zapobieganie pleśni i grzybom.

Jeśli posiadasz rekuperację lub zastanawiasz się na jej kupnem, możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Zadbasz o efektywną i tanią cyrkulację powietrza, która dostosowana będzie do potrzeb mieszkańców – nawet tych najmniejszych i poprawisz stan powietrza, zapewniając czyste powietrze w pokoju swoich pociech.

Wspaniałym poszerzeniem możliwości nawilżania powietrza w domu jest także nawilżacz kanałowy. Urządzenie to wytwarza wilgoć i jest podłączone bezpośrednio do wody wodociągowej.

Dzięki jego pracy, powietrze będzie miało przez cały rok dokładnie taki parametr wilgoci, jaki będziesz od niego wymagał. W przeciwieństwie do rekuperatora entalpicznego z odzyskiem wilgoci, który korzysta z wilgoci wyprodukowanej w powietrzu wewnątrz pomieszczeń i przekazuje ją do strumienia powietrza nawiewanego.

Jeśli więc zależy Ci na sterowaniu wilgocią w pomieszczeniach, warto rozważyć montaż rekuperatora entalpicznego oraz nawilżacza powietrza.

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Agata Burnat

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock