Rekuperacja
Realizacje
Wycena
Kontakt

Etap stan surowy zamknięty a montaż rekuperacji.

Spis treściWybierz interesujący cię temat

  1. Stan surowy zamknięty to czas na montaż instalacji
  2. Co dzieje się na budowie w kontekście rekuperacji

Stan surowy zamknięty to czas na montaż instalacji

Stan surowy zamknięty to już połowa drogi na szczyt! Okna i drzwi zamontowane, czas na tynki wewnętrzne i instalacje. Instalacja rekuperacji powinna być zamontowana jako pierwsza: przed elektryką i C.O.

Uwaga! Stan surowy to właśnie ten moment, by znaleźć solidną firmę od rekuperacji, z którą inwestor przedyskutuje wszystkie za i przeciw oraz ustali swoje potrzeby, by dopasować do nich system rekuperacji.

 

P2180070

Stan surowy zamknięty – najwyższy czas zdecydować o firmie, która zainstaluje system rekuperacji. Przed tynkami i innymi instalacjami.

 

 

Stan surowy a rekuperacja

Na etapie stanu surowego zamkniętego, w trakcie prac montażowych instalacji rekuperacji wykonuje się przejście przez mur dla kanału czerpnego i wyrzutowego zakończonych ostatecznie czerpnią i wyrzutnią powietrza.

 

Co dzieje się na budowie w kontekście rekuperacji

Doradca ds. rekuperacji powinien jak najszybciej:

  1. Przyjechać na budowę, by zobaczyć budynek. To szalenie ważne, by nie decydować o niczym pochylając się tylko nad projektem, który często okazuje się już nieco nieaktualny w stosunku do stanu faktycznego.
  2. Zaproponować wstępną trasę prowadzenia kanałów wentylacyjnych oraz dobrać optymalny rodzaj instalacji.
  3. Wycenić prace montażowe: kompleksowo, z rzetelnym podziałem płatności na etapy prac uzależnionych od postępów na budowie.
  4. Ustalić i zarezerwować termin montażu kanałów wentylacyjnych.
Klimatyzacja a rekuperacja