Rekuperatory.pl
603 446 366

Zalety rekuperacji

Rekuperacja ma mnóstwo korzyści i zalet, ma jednak także wady, z których największą są koszty montażu. Są one wyższe niż wybudowanie kominów do wentylacji grawitacyjnej, bo dochodzi do nich także rekuperator. Jednak rekuperacja jest inwestycją, którą należy rozpatrywać szerzej niż tylko koszty. Po 22 latach montowania systemów rekuperacji z  pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że rekuperacja jest opłacalna. Jesteśmy też przekonani, że zalety wentylacji mechanicznej są dużo większe, niż jej wady.

Rekuperacja zalety

Żaden nasz inżynier ani doradca nie wybudowałby swojego własnego domu bez rekuperacji. Opierając się na doświadczeniu i słuchając opinii naszych klientów, zdecydowanie doradzamy rekuperację mając na uwadze jej zalety. A jest ich niemało.

W domu z rekuperacją lepiej się śpi, odpoczywa, oddycha, lepiej się żyje. Ta jakość jest nie do osiągnięcia w domach wentylowanych za pomocą wentylacji grawitacyjnej, która nie działa skutecznie.

Oferta specjalna na montaż rekuperacji
  • moduł internetowy LAN C do AERISnext gratis
  • indywidualny projekt rekuperacji gratis
  • dojazd w każde miejsce w Polsce bezpłatnie
  • bezpłatna kalkulacja wstępna

Wypełnij formularz do 04.08.24 r. a voucher z gratisami otrzymasz mailem.

Pozostało do końca
1 0
dni

    Ok

    Twój numer telefonu posłuży wyłącznie do konsultacji z doradcą

    Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na marketing bezpośredni ze strony Roha Group Sp. z o.o. oraz Roha Energy Sp. z o.o. Działania marketingowe będą polegać na przygotowaniu i przekazaniu wyceny, która będzie zawierać informację handlową o produktach i usługach spółki lub jej partnerów.

    Przesyłając formularz, akceptujesz warunki świadczenia tej usługi przygotowania i przekazania wyceny.

    Będziemy przetwarzać twoje dane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu — naszego i naszych partnerów, który polega na promowaniu własnych produktów i usług. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności, która zawiera też informacje o twoich prawach.

    Zgodę możesz wycofać, a wobec przetwarzania danych sprzeciwić się w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem działań, które miały miejsce do chwili jej cofnięcia, w tym przetwarzanie twoich danych.

    10 lat gwarancji Montaż rekuperacji Firma godna zaufania Rzetelna firma Zloty laur

    Zalety wentylacji mechanicznej

    Prawidłowo zamontowany system rekuperacji niesie za sobą wiele korzyści. Najważniejsze to: 

    mgr inż. Marta Opałka Oddział Wrocław, Rekuperatory.pl

    Sprawdź u doradcy Rekuperatory.pl, jak zamontowalibyśmy rekuperację w Twoim domu.

    5 wad rekuperacji

    Rekuperacja nie jest pozbawiona wad. Przed podjęciem decyzji o jej montażu warto dowiedzieć się, z jakimi problemami można się spotkać, użytkując wentylację mechaniczną.

    Warto wiedzieć

    Co, gdy zabraknie prądu?

    Przerwy w dostawie energii elektrycznej z reguły są rzadkie i krótkie. Gdy prądu nie będzie, rekuperator przestanie działać. Nie będzie wywiewał, ani nawiewał świeżego powietrza. Przez ten czas nie odczujemy znaczącej różnicy. Gdy jednak zrobi się duszno, pomieszczenia należy po prostu przewietrzyć.

    Żaden dom nie jest stuprocentowo szczelny i choć jakość powietrza się pogorszy, sytuacja wyrówna się zaraz, gdy prąd powróci, a system wznowi pracę. Przy braku prądu nie będzie także działać czajnik, piekarnik, router i to ich brak zwykle jest źródłem większej frustracji.

    Czy rekuperacja hałasuje?

    Prawidłowo wykonanej rekuperacji nie słychać, rekuperator jednak pracuje: kręcą się w nim dwa wentylatory, w kanałach wentylacyjnych transferowane jest powietrze; gdy dobór rekuperatora przeprowadzony został właściwie, kanały zostały wytłumione, przeszkadzającego dźwięku w domu nie ma prawa być.

    We właściwie zaprojektowanych instalacjach wentylacyjnych znajdziemy również dodatkowe elementy tłumiące, czy to tłumiki montowane zaraz za centralą, czy puszki rozprężne, które dzięki rozprężeniu powietrza i zmniejszeniu prędkości jego przepływu ograniczają jakiekolwiek ryzyko wystąpienia hałasu na elementach nawiewnych, tj. przy anemostatach.

    Czyszczenie kanałów wentylacyjnych

    Choć w kanałach wentylacyjnych powietrze jest suche i cały czas jest w ruchu, z czasem dochodzi do ich zabrudzenia. Czas ten szacowany jest na około 8 – 15 lat, w zależności od jakości powietrza zewnętrznego, wewnętrznego, sposobu eksploatacji systemu oraz prawidłowości jego zaprojektowania i wykonania. Po upływie tego czasu należałoby przeprowadzić kontrolę czystości kanałów.

    Ważne jest także wykonywanie corocznych przeglądów technicznych całej instalacji oraz regularna wymiana zużytych filtrów. Pozwoli to na higieniczną wymianę powietrza w domu. Istotna jest też filtracja powietrza.