Rekuperacja
Realizacje
Wycena
Kontakt

Etap instalacje a montaż systemu rekuperacji.

Spis treściWybierz interesujący cię temat

  1. Dlaczego należy skontaktować się z doradcą ds rekuperacji
  2. Rekuperacja a kominek

Dlaczego należy skontaktować się z doradcą ds rekuperacji

Jeśli dom jest już na etapie instalacji, a inwestor poważnie myśli o montażu systemu rekuperacji, należy jak najszybciej skontaktować się z firmą instalacyjną od rekuperacji.

Jeżeli już umówiona jest ekipa od wod-kanu i grzewki oraz elektryk: należy jak najszybciej skontaktować się z Doradcą od rekuperacji.

Jeżeli elektryka jest już położona: tym bardziej należy skontaktować się z firmą od rekuperacji.

Wszystko po to, by uniknąć kolizji instalacji na budowie i by montaż kanałów systemu rekuperacji przebiegł sprawnie, a w budynku nie trzeba było iść na żadne ustępstwa związane z dostępnością przestrzeni na prowadzenie instalacji wentylacyjnej.

 

Instalacje a rekuperacja

Instalacja grzewcza: jej montaż powinien poprzedzać pierwszy etap montażu rekuperacji, czyli montaż kanałów wentylacyjnych.

 

Jeżeli jesteś krok przed wpuszczeniem na budowę instalatora, przeczytaj artykuł Stan surowy zamknięty a rekuperacja tutaj. Sprawdź też, jak działa wentylacja mechaniczna?

 

Rekuperacja a kominek

Na etapie instalacji pamiętaj również o doprowadzeniu z zewnątrz niezależnym kanałem powietrza do kominka. To ważne: powietrze do spalania pochodzić powinno z zewnątrz, a nie z pomieszczenia, w którym działa zrównoważona wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja.

Ważne jest, by doprowadzający powietrze kanał był odpowiednio zaizolowany.

 

Schemat podłączenia kominka w domu z rekuperacją.

 

 

Wszystkie inne instalacje w domu: wod-kan, elektyka, ogrzewanie najlepiej, by odbyły się po zakończeniu montażu kanałów wentylacyjnych i przed położeniem tynków.

 

 

Doradca, który przyjedzie na budowę, w realu oceni możliwość poprowadzenia instalacji wentylacyjnej i przede wszystkim pomoże dobrać rodzaj instalacji.

Nie czekaj ani chwili dłużej. Wprawdzie zdarza nam się podpisywać umowę z inwestorem posiadającym dom na etapie tynków, jednak obowiązuje tu zasada: im wcześniej, tym lepiej. Dla nas i dla inwestora.