Instalacja rekuperacji z tworzywa nie dla każdego domu.

W artykule znajdziesz

  1. Systemy plastikowe a stalowe

Każda inwestycja, każdy dom i każda instalacja rekuperacji wymaga indywidualnego podejścia. Nie wszędzie sprawdzą się łatwiejsze w montażu lubiane przez małe firmy instalacyjne przewody polietylenowe, których stałe, niewielkie średnice generują pewne ograniczenia w projektowaniu systemu.

projekt rekuperacji

Dobór rodzaju instalacji do indywidualnego budynku to jeden z najważniejszych etapów projektowania systemu rekuperacji.

 

Systemy plastikowe a stalowe

Klasyczne izolowane kanały wentylacyjne ze stali pozwalają na różnicowanie średnic instalacji w celu uzyskania optymalnych przepływów powietrza. Instalacja z tworzywa, ze względu na stałą średnicę przewodów (63 lub 75 mm), posiada konkretne ograniczenia przepustowości.

Pamiętajcie więc, żeby sprawdzić wszystkie dostępne możliwości: klasyczna instalacja z izolowanych kanałów stalowych czy polietylenowa (PE)? A jeśli PE to najlepsze o najwyższej klasie szczelności, czy tańsze o niższej?

Odpowiedź na to pytanie dostarczyć powinien doradca rekuperacji i razem z inżynierem zaproponować najlepsze rozwiązanie. W Rekuperatory.pl etap doradczy: rozmowy i spotkania z klientem, ustalanie szczegółów i dobór instalacji jest bardzo ważny i trwa dosyć długo. Inwestor poznaje wtedy wszystkie możliwości związane z rekuperacją dostosowane do jego domu i indywidualnej sytuacji.