Sprawdź klimat w swoim domu!

Test na prawidłowe działanie wentylacji

Sprawdź, czy wentylacja działa poprawnie – test

ZAPAROWANE OKNA

Brak wymiany powietrza powoduje gromadzenie się pary wodnej w pomieszczeniach. Para powstaje nie tylko podczas gotowania czy kąpieli. Każdy z nas produkuje jej dosyć sporo każdego dnia, np. podczas tak banalnej czynności jak oddychanie. Zbyt szczelny dom i brak odprowadzenia nadmiaru wilgoci rozpoznać można po zaparowanych szybach w oknach lub po kafelkach i lustrach w łazience. Brak wymiany powietrza może powodować także kiepski sen oraz złe samopoczucie domowników.Okna to pierwszy sygnał nieskutecznej wentylacji.Okna to pierwszy sygnał nieskutecznej wentylacji.Chcesz dowiedzieć się więcej o kłopotach z wentylacją grawitacyjną? Zajrzyj TUTAJ »

GRZYB NA ŚCIANACH

W skrajnych wypadkach brak wentylacji prowadzić może do powstania plam na ścianach, odchodzenia farby czy odpadania kafelków. Nieusunięta z domu wilgoć skrapla się na powierzchni ścian, a następnie wnika w nie, powodując wzrost grzybów i pleśni. Mieszkanie w zagrzybionym budynku jest nie tylko nieprzyjemne, jest wręcz niezdrowe! Grzyby i pleśnie mogą powodować m.in. uczulenia. Jeśli zaczynasz kichać po wejściu do domu lub często boli cię głowa – sprawdź, ile powietrza wymienia Twój system wentylacyjny!Ilość wymienianego powietrza zmierzyć można za pomocą urządzenia zwanego anemometrem, przykładając je do anemostatu lub kratki wentylacyjnej. Uwaga: pomiaru należy dokonywać w mieszkaniu użytkowanym normalnie, tzn. jeśli zimą mamy non-stop zamknięte okna czy drzwi, nie sprawdzajmy działania wentylacji, gdy są one otwarte! Otwarcie ich na pewno spowoduje przekłamanie pomiaru.Zagrzybienie ścian w źle wentylowanym budynku nie wpłynie najlepiej na samopoczucie ani na zdrowie mieszkańców.Zagrzybienie ścian w źle wentylowanym budynku nie wpłynie najlepiej na samopoczucie ani na zdrowie mieszkańców.Chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowej wentylacji w domach energooszczędnych? Zajrzyj TUTAJ »

WYSOKIE RACHUNKI ZA OGRZEWANIE

Wysokie rachunki za ogrzewanie budynku mogą być związane nie tylko z kiepską izolacją ścian, dachu czy niewłaściwymi oknami. W dobrze zaizolowanym budynku wyposażonym w tradycyjny system wentylacyjny (nawiewniki okienne plus kominy wentylacyjne) straty ciepła związane z wentylacją mogą sięgać nawet do 60% całkowitych strat ciepła budynku. W praktyce oznacza to, że prawidłowe zaizolowanie budynku, wymiana okien, likwidacja kominów wentylacyjnych oraz nawiewników okiennych czy ściennych i zastąpienie ich systemem wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej rekuperatory.pl opartym na dobrej klasy rekuperatorze zmniejsza zapotrzebowanie budynku na ciepło.Życie w domu dobrze wentylowanym jest dużo przyjemniejsze, a na pewno zdrowsze!Życie w domu dobrze wentylowanym jest dużo przyjemniejsze, a na pewno zdrowsze! 

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na marketing bezpośredni ze strony Roha Group Sp. z o.o. oraz Roha Energy Sp. z o.o. Działania marketingowe będą polegać na przygotowaniu i przekazaniu wyceny, która będzie zawierać informację handlową o produktach i usługach spółki lub jej partnerów.

  Przesyłając formularz, akceptujesz warunki świadczenia tej usługi przygotowania i przekazania wyceny.

  Będziemy przetwarzać twoje dane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu — naszego i naszych partnerów, który polega na promowaniu własnych produktów i usług. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności, która zawiera też informacje o twoich prawach.

  Zgodę możesz wycofać, a wobec przetwarzania danych sprzeciwić się w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem działań, które miały miejsce do chwili jej cofnięcia, w tym przetwarzanie twoich danych.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Małgorzata Wojewoda

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock