Rekuperator a certyfikat energetyczny – pytania

W artykule znajdziesz

W razie dodatkowych wątpliwości, prosimy o kontakt: [email protected]

Jaka jest sprawność wymiennika ciepła w rekuperatorach AERIS?

Wymiennik przeciwprądowy w rekuperatorach AERIS 350 oraz 550 cechuje się maksymalną sprawnością 95,9%.
Jako sprawność średnioroczną można spokojnie przyjmować 84%, co potwierdza certyfikat instytutu domów pasywnych w Darmstadt.

Jakie jest zużycie prądu przez rekuperatory AERIS? Potrzebuję tych informacji do obliczenia zapotrzebowania na energię pomocniczą.

Rekuperator AERIS 350 cechuje się zużyciem energii na poziomie 17 W – I bieg, 70 W – II bieg oraz 196 W – III bieg. Do obliczeń sugerujemy podawać wartość średnią (II bieg) lub dostosować do aktualnych warunków.

Rekuperator AERIS 550 cechuje się zużyciem energii na poziomie 26 W – I bieg, 110 W – II bieg oraz 310 W – III bieg. Do obliczeń sugerujemy podawać wartość średnią (II bieg) lub dostosować do aktualnych warunków.

Każde z urządzeń posiada wbudowaną nagrzewnicę elektryczną o mocy 1200 W. Czas jej pracy wynika z warunków zewnętrznych powietrza i jest sprawą indywidualną.

Jakie przyjąć strumienie powietrza nawiewanego i wywiewanego mechanicznie?

Każdy klient Rekuperatory.pl posiada projekt wentylacji oraz protokół regulacji instalacji wentylacyjnej. Dane tam zawarte powinny być przyjęte do dalszych obliczeń strat ciepła na wentylację.

Jaki czas pracy wentylatorów przyjmować w ciągu roku?

Centrala wentylacyjna powinna pracować 24h/dobę i 365 dni w roku. W tym czasie pracuje z różną wydajnością (bieg I, II lub III), dlatego trzeba przyjąć odpowiednio oszacowane wartości poboru mocy.

Jaka jest sprawność glikolowego gruntowego wymiennika ciepła?

Skuteczność wymiennika zależy od przepływu powietrza, długości kolektora glikolowego ułożonego w gruncie, rodzaju gruntu, w jakim jest ułożony oraz od czasu jego pracy, tj. intensywności wykorzystania dolnego źródła.

« przeglądaj pozostałe artykuły