Montaż instalacji do rekuperatora.

Komfort w domu

Inwestorzy interesują się rekuperacją nie tylko z powodu możliwości odzysku ciepła z powietrza, ale także z chęci zbudowania komfortowego i zdrowego domu, takiego, w którym przebywanie będzie przyjemnością.Komfort zaś można budować na wielu poziomach: wyposażenia w nowoczesne sprzęty, miękkie dywany, nowoczesne wzornictwo, starannie dobrane kolory. Można go także budować na poziomie sensorycznym, którego nie widać, ale czuć.To, co odczuwamy najsilniej to temperatura i wilgotność, a także jakość higieniczna powietrza, czyli niski poziom zanieczyszczeń, m.in. dwutlenku węgla.Świeżym, czystym powietrzem o idealnej temperaturze i wilgotności oddycha się lekko i przyjemnie. Bonus w postaci dobrego samopoczucia gwarantowany. Rekuperacja zapewnia – choć korzyści z rekuperacji jest więcej – dostęp do świeżego powietrza niezależnie od zamkniętych szczelnie okien i od temperatury panującej na zewnątrz, co nie jest już tak oczywiste przy wentylacji grawitacyjnej, która nie sprawdza się w nowoczesnym budownictwie.Dodatkowo również na decyzję inwestorów o montażu rekuperacji w domu wpływ mają znowelizowane wytyczne techniczne dotyczące konsumpcji energetycznej budynków. Podpowiadamy, jakie wybrać centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła. Od 1 stycznia 2021 r. pozwolenie na budowę dostaną wyłącznie te budynki, których energia pierwotna nie będzie wyższa niż 70 kWh/(m2rok).A rekuperacja to jedna z kilku możliwości obniżenia go do takiego poziomu.Elementem nowoczesnego, ciepłego domu powinny być nie tylko wysokiej jakości materiały budowlane i bardzo dobre parametry izolacyjne fundamentów, ścian i stolarki otworowej, ale także rodzaj zastosowanej wentylacji, przez którą – jak szacują fachowcy – ucieka od 40 do 80% wytworzonego w zimie ciepła.

Kiedy montaż rekuperacji jest uzasadniony

  1. Kiedy dom zbudowany jest z nowoczesnych, szczelnych i ciepłych materiałów budowlanych o dobrej izolacyjności, szczelnych okien i nie ma sensu rozszczelniać ich nawiewnikami.
  2. Gdy inwestorowi zależy na ponownym wykorzystaniu raz wytworzonego w sezonie grzewczym ciepła do ogrzania powietrza nawiewanego z zewnątrz.
  3. Gdy kontrola intensywności wentylacji jest oraz filtrowanie i ochrona przed smogiem oraz alergenami w powietrzu napływającym do domu jest ważna.
  4. Kiedy ważne jest utrzymanie niskiej zawartości dwutlenku węgla w powietrzu również wtedy, gdy nie otwiera się okien, ani nie wietrzy intensywnie, np. nocą, zimą lub upalnym latem.
  5. Gdy w budynku część okien będzie nieotwieranych (taniej i ładniej).
  6. Gdy domownicy docenią stałą temperaturę komfortu bez nagłego wychładzania intensywnym przewietrzaniem zimą.
  7. Kiedy nie przepada się za insektami, stosuje chemiczne środki, montuje siatki w oknach.
  8. Gdy zależy nam na szybkim odprowadzeniu niechcianych zapachów (bigos, ryba).
  9. Kiedy jest możliwość zamontowania do rekuperatora gruntowego wymiennika ciepła, który pozyska darmową energię z wnętrza ziemi.
  10. Kiedy montuje się system grzewczy oparty na pompie ciepła: dom z rekuperacją ma dużo niższe zapotrzebowanie na ciepło, co można wykorzystać uwzględniając zyski z rekuperacji i oszczędzając na inwestycji w pompę ciepła do 15 tys. zł.
  

    Rekuperatory.pl

    Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

    Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

    Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na marketing bezpośredni ze strony Roha Group Sp. z o.o. oraz Roha Energy Sp. z o.o. Działania marketingowe będą polegać na przygotowaniu i przekazaniu wyceny, która będzie zawierać informację handlową o produktach i usługach spółki lub jej partnerów.

    Przesyłając formularz, akceptujesz warunki świadczenia tej usługi przygotowania i przekazania wyceny.

    Będziemy przetwarzać twoje dane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu — naszego i naszych partnerów, który polega na promowaniu własnych produktów i usług. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności, która zawiera też informacje o twoich prawach.

    Zgodę możesz wycofać, a wobec przetwarzania danych sprzeciwić się w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem działań, które miały miejsce do chwili jej cofnięcia, w tym przetwarzanie twoich danych.

    Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

    Rekuperatory.pl
    Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
    Agata Burnat

    Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

    AERIS
    AERISnext
    Alpha Clear
    Climate Recovery
    Drafton
    NeoFlexPRO
    NeoFlex®GOLD
    NeoFlex®STDTM
    NeoStalTM
    Nubo
    SoundBlock