Rekuperator nie ma wakacji.

Rekuperator, a wraz z nim cały system rekuperacji, powienien pracować w trybie ciągłym i nieprzerwanym, przez całą dobę, przez wszystkie dni w roku. Dniem i nocą, niesłyszalnie i bezszelestnie, niezauważalnie: jak lodówka, jak piec gazowy, jak pompa ciepła. Na wakacjach też. My odpoczywamy, on nie.

Rekuperator na wakacjach? Nigdy!

Sterowanie rekuperatorem aerisnext

Sterowanie rekuperatorem AERISnext na wyświetlaczu.

 Co zrobić z rekuperatorem, kiedy wyjeżdżamy na wakacje? Ustawić bieg nieobecności. Nigdy nie powinno się wyciągać wtyczki rekuperatora z kontaktu!Jest optymalnie, gdy w kanałach powietrze cały czas krąży – to utrzyma je w czystości i suchości. Zapobiegnie też duchocie i wzrostowi wilgotności w domu, co nie pozostaje bez znaczenia dla przegród budowlanych, dywanów, wykładzin i mebli. Efektywny pobór świeżego powietrza zapewniają czerpnie, które powinny mieć przemyślaną lokalizację. Co zrobić z rekuperatorem, gdy wychodzimy do pracy?Tryb pracy systemu rekuperacji ustala się przy uruchamianiu systemu, analogicznie, jak przy np. piecu). Przykładowo: bieg 1 lub 2 ustawiamy od 6.30 do 7.30 (przed wyjściem) i od 17.00 do 22.00 (po powrocie) w dni powszednie. Poza tymi godzinami na biegu pierwszym lub na biegu nieobecności (nikogo nie ma w domu). W weekendy praca ciągła na biegu 2. To przykład, bo oczywiście tryb należy dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników.Znam też takich inwestorów, którzy w ogóle nie programują rekuperatora (używają go na ustawieniach manualnych) i przez cały calutki czas używają go na jednym biegu: zimą i jesienią na 1, latem i wiosną na 2! Czy to źle? Nie, właśnie chodzi dokładnie o to, że ustawienia mają być zrobione tak, by w domu było czuć zawsze świeże powietrze, bez duchoty, bez otwierania okien.Nigdy nie wyłączamy rekuperacja: ani gdy wychodzimy do pracy/szkoły, ani gdy wyjeżdżamy na wakacje. 

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na marketing bezpośredni ze strony Roha Group Sp. z o.o. oraz Roha Energy Sp. z o.o. Działania marketingowe będą polegać na przygotowaniu i przekazaniu wyceny, która będzie zawierać informację handlową o produktach i usługach spółki lub jej partnerów.

  Przesyłając formularz, akceptujesz warunki świadczenia tej usługi przygotowania i przekazania wyceny.

  Będziemy przetwarzać twoje dane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu — naszego i naszych partnerów, który polega na promowaniu własnych produktów i usług. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności, która zawiera też informacje o twoich prawach.

  Zgodę możesz wycofać, a wobec przetwarzania danych sprzeciwić się w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem działań, które miały miejsce do chwili jej cofnięcia, w tym przetwarzanie twoich danych.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Jolanta Chyb

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock