Rekuperacja w kotłowni – montaż rekuperatora AERISnext w kotłowni przy garażu
Spora część naszych klientów umieszcza rekuperator na parterze budynku w kotłowni, tuż obok pieca gazowego lub pompy ciepła.
Równie często projekt rekuperacji zakłada montaż rekuperatora na poddaszu nieużytkowym, przy czym poddasze to powinno być ocieplone na całej połaci dachu, by zagwarantować rekuperatorowi i instalacji co najmniej 8 stopni C powyżej zera przez całą zimę.
To bardzo ważne: od tego zależy poziom oszczędności całego systemu rekuperacji! Jeżeli aspekt ten zostanie wzięty pod uwagę, to rekuperacja w kotłowni jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Nasz klient z pięknej wsi pod Wrocławiem w woj. dolnośląskim swój rekuperator AERISnext 350 zamontował w kotłowni tuż przy garażu budynku parterowego o powierzchni użytkowej 144 m2. Rekuperator w kotłowni w przypadku tego domu okazał się optymalnym rozwiązaniem.
Rekuperator AERISnext 350 w kotłowni – zdjęcie zostało wykonane w dniu montażu rekuperatora i uruchomienia systemu, czyli po zakończeniu wszystkich prac pylących (tynkarskich) oraz malarskich w domu.
Instalację wykonaliśmy w całości na ocieplonym poddaszu nieużytkowym w systemie kanałów NeoFlex®STD (zdjęcie wykonane podczas montażu).
Rekuperator AERISnext 350 w kotłowni – jak odbywa się sterowanie urządzeniem?
Sterowanie rekuperatorem realizowane jest internetowo, co umożliwia moduł przyłączeniowy LAN C.
Zastanawiasz się, jaka wentylacja w kotłowni będzie najlepszym rozwiązaniem? Nie wiesz, jaki rekuperator w kotłowni sprawdzi się najlepiej? Chętnie pomożemy! Skontaktuj się z naszym Doradcą, by uzyskać profesjonalną pomoc.