Rekuperator zamontowany w domu z bali. Fotoreportaż.

W artykule znajdziesz

  1. Rekuperacja w domu z bali

Rekuperacja w domu z bali

Ekipa Rekuperatory.pl ukończyła montaż systemu rekuperacji w domu z drewnianych bali. Dom jest nie tylko piękny, ale również energooszczędny. Można w nim zamontować najnowocześniejsze instalacje – dokładnie te same, które stosuje się w domach wzniesionych w innych technologiach.

W domu tym wykonanym z bali okrągłych zamontowany został rekuperator AERIS 350 z wymiennikiem przeciwprądowym. Główne kanały instalacji wykonano ze stalowych kanałów wentylacyjnych, a odgałęzienia z nowoczesnych przewodów wentylacyjnych R-Vent Flex System.

 

dom z bali z rekuperacja

System rekuperacji z przewodów PE i rekuperatorem AERIS w domu z bali okrągłych proeko.com

 

Wykonanie rekuperacji w domu z bali nie różni się wiele od systemu rekuperacji wykonanego w budynku ze standardowych pustaków. Instalację wentylacyjną można w nim zrobić – tak samo jak w zwykłym domu, zarówno z tradycyjnych kanałów stalowych, jak i nowoczesnego tworzywa PE systemu R-VENT Flex System, który pozwala na całkowite ukrycie przewodów w konstrukcji posadzki.

rekuperacja w domu z bali

Część instalacji wentylacyjnej prowadzonej pod sufitem: główne kanały.

 

kanaly wentylacyjne przygotowane pod montaz rekuperatora

Kanały przygotowane pod montaż rekuperatora.

 

Korzyści z rekuperacji w domach drewnianych są takie same, jak wszędzie: świeże, filtrowane powietrze przez całą dobę bez strat energetycznych na wentylacji (które mają miejsce przy wentylacji grawitacyjnej przez kominy) oraz odzysk ciepła i oszczędności na ogrzewaniu.