Wycena na montaż

Zastosowanie tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej dyskwalifikuje dom jako pasywny z uwagi na zbyt duże straty ciepła, które uniemożliwiają osiągnięcie wysokich parametrów energooszczędności.

Dom pasywny musi być wyposażony w rekuperację

Mało tego - zastosowany w domu pasywnym rekuperator posiadać musi certyfikat domu pasywnego, który potwierdza wysoki odzysk ciepła, doskonałą izolację wewnętrzną, odpowiedni spręż i wysoką jakość pracy. Certyfikat taki posiadają rekuperatory AERIS oferowane w instalacjach Rekuperatory.pl i stosowane w systemach montowanych w domach pasywnych w Polsce.

Surowe normy dotyczą również samej instalacji w domu pasywnym, która musi być wykonana bardzo starannie, bez jakichkolwiek nieszczelności. Użyte do instalacji kanały mogą być wykonane ze stali (konieczna jest wtedy ich izolacja) lub z nowoczesnych przewodów z tworzywa PE, które mozna ukryć w przegrodach budowlanych (np. R-VENT Flex System).

 

montaż systemu rekuperacji w domu pasywnym

Instalacja systemu rekuperacji w budynku pasywnym musi być wykonana bardzo starannie. Zdjecie podlega prawom autorskim Rekuperatory.pl

 

Dom pasywny musi być więc wyposażony w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Niestety, nie każdy system spełni warunki budownictwa pasywnego: jeśli choć niewielki fragment kanałów powietrznych pozbawiony zostanie izolacji, automatycznie w tym miejscu stworzony zostanie mostek termiczny dyskwalifikujący taki system jako element domu pasywnego.

Dyskwalifikuje go również brak wręcz doskonałej szczelności układu, np. w miejscu połączeń kształtek wentylacyjnych czy zastosowanie rekuperatora o zbyt niskiej sprawności. Olbrzymie znaczenie ma jakość wykonania instalacji wentylacyjnej oraz dbałość o doskonałą izolację.

Szczególnie ważne jest dokładne zaizolowanie okolic czerpni i wyrzutni ze względu na duże prawdopodobieństwo powstania w tych miejscach mostków termicznych oraz na zadbaniu o ciągłość izolacji (szczególnie przy przejściach przez stropy, czy zabudowę sufitu podwieszanego).

Rekuperatory.pl zamontowały już systemy rekuperacji w domach pasywnych w Polsce i mają doświadczenie w certyfikacji usługi przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt, który to instytut potwierdza szczelność i wymagane parametry domu pasywnego nadając mu certyfikację.

 

Opinie o Rekuperatory.pl

 • „Bardzo profesjonalna i rzetelna firma. Wszystko zgodnie z umową. Możliwość negocjacji..”

  Andrzej Lemański, Bystrzyca Kłodzka, dolnośląskie

 • Etap montażu mam już za sobą. Szybko, sprawnie. Polecam w 100 procentach.

  Michał Bartkiewicz, Ząbkowice Śl., woj. dolnośląskie

 • Rzetelna, terminowa i konkretna firma godna polecenia.

  Anna Rzeźnik, Chełmek, woj. małopolskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa.

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Stosunek do klienta bez zarzutu. Sprzęt najwyższej światowej klasy. Tylko tak trzymać. Mogę polecić każdemu Rekuperatory.pl.

  Andrzej Derlatka, Zielonki, woj. mazowieckie

 • Wszystko ok! Rekuperator działa bez zastrzeżeń. Polecam Rekuperatory.pl (ROHA Group)!

  Piotr Szczepanik, Węgrów-Liw, woj. mazowieckie

 • Dziękuję ogromnie Rekuperatory.pl za konsultacje! Zwróciłem się o przeanalizowanie mojego projektu rekuperacji, ponieważ mój wykonawca nie do końca chciał zrobić wentylacje z odzyskiem ciepła zgodnie z normami i standardami ogólnie obowiązującymi. Spotkałem się z dużą fachowością, zrozumieniem i pomocą. Gdybym mógł jeszcze raz wybrać wykonawcę rekuperacji, z pewnością wybrałbym Rekuperatory.pl!

  Tomasz Żmijewski, Nikielkowo, woj. warmińsko-mazurskie

 • Szybko, sprawie, czysto zamontowane urządzenie

  Piotr Nochowicz, Dzierzążenko, woj. wielkopolskie

 • Profesjonalne podejście, kompleksowa obsługa, wysokiej jakości urządzenie. Polecam.

  Artur Nawrot, Pieszków, woj. dolnośląskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Realizacja przebiegła bardzo sprawnie, szybko, zgodnie z projektem i założeniami.

  Po zakończeniu ekipa pozostawiła po sobie porządek.

  Tomek Kućmiński, Kwidzyn, woj. pomorskie

 • Montaż przebiegł bez najmniejszych problemów. Pracownicy wykazali się doświadczeniem, wiedzą i wysoką kulturą osobistą. Rekuperator został podłączony do wifi. Instruktaż przeprowadzony w sposób miły i przystępny.

  Polecam!

  Damian Doleciński, Gowarzewo, woj. wielkopolskie