Wycena na montaż

Wszystko ma swoją drugą stronę lub drugi koniec. Rekuperacja również. Zanim zdecydujesz się na montaż kanałów wentylacyjnych i rekuperatora we własnym domu, byłoby dobrze, byś je poznał. Te mniej popularne strony rekuperacji - zdaniem inżynierów i doradców Rekuperatory.pl - nie przekreślają samego systemu i są mniej ważne od ich zalet. 

Dowodem na to jest choćby fakt, że kilka osób z Rekuperatory.pl, które wybudowały dom w ostatnich latach (w trakcie swojej pracy w Rekuperatory.pl), zdecydowały się na rekuperację we własnym domu. Dlaczego? Bo rekuperacja przynosi wymierne korzyści i wymierny komfort: oszczędności na ogrzewaniu (rachunki za ogrzewanie są dużo niższe niż domów bez rekuperacji) oraz niepowtarzalny komfort klimatyczny. 

Warto jednak znać minusy rekuperacji. Oto one!

Źle wybrana firma instalacyjna, która wszystko Ci zepsuje. 

Rozważ wszystkie za i przeciw. Porównaj oferty. I wybierz najlepszą. Ale bez utraty jakości! Nie wybieraj taniego rekuperatora, którego odzysk ciepła będzie znikomy. Nie decyduj się na giętkie i miękkie przewody wentylacyjne z folii aluminiowej. Sprawdź, co wyceniła Ci firma! Jak masz wątpliwości, skonsultuj z Doradcą Rekuperatory.pl zebrane z rynku oferty. 

Rekuperacji nie potrafi wykonać firma budowlana, która wylewa fundament, muruje ściany czy instaluje elektrykę! Najczęściej nie potrafi! Rekuperacja wymaga doświadczenia, bo łatwo ją można koncertowo zepsuć! 

Co można zepsuć - o tym poniżej. 

Nieco wyższe rachunki za pobór energii elektrycznej. 

Rekuperator to urządzenie elektryczne. Koszt zużycia energii zależy od rodzaju zastosowanych w urządzeniu wentylatorów (w AERISnext są one super energooszczędne!) oraz intensywności używania wentylacji. Niektórzy wietrzą mocniej, 

Profesjonalny montaż wentylacji

Zainteresowany rekuperacją inwestor zawsze staje w obliczu całego mnóstwa firm instalacyjnych. Różnica poziomów usługi, jak i rozpiętość kosztów usługi montażu systemu jest ogromna. Do wyboru należy podejść racjonalnie porównując wszystkie elementy usługi. Przede wszystkim nie warto dać się zwieść niskiej cenie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że stoi za nią nie tylko bardzo niski poziom usługi montażu, ale także bardzo niska jakość rekuperatora i elementów instalacyjnych.

Nie dajcie się nabrać na specjalistę od wod-kan. który bez projektu na zasadzie 'będzie Pan zadowolony' za dodatkowe 2 tys. zł będzie chciał zrobić Wam instalację rekuperacji. 

System rekuperacji wykonany niskim kosztem, z rekuperatorem nie mogącym odzyskać minimum 85% ciepła, nie będzie efektywny: nie zapewni oczekiwanych oszczędności, ani komfortu w pomieszczeniach.

 

Pamiętaj!

Dom musi posiadać system wentylacji. Zazwyczaj jest to wentylacja grawitacyjna, czyli nic ponadto kilka dodatkowych kominów. Gdy zdecydujesz się na rekuperację, kominy wentylacyjne trzeba będzie usunąć. 

 

Ile kosztuje rekuperacja?

To zależy. Dlatego zawsze cenę montażu systemu podaje się po obliczeniach wykonanych w oparciu o projekt architektoniczny budynku. Inżynier oblicza zapotrzebowanie na powietrze i na tej podstawie dobiera moc rekuperatora oraz ilość i rodzaj instalacji wentylacyjnej. Oczywiście cały proces jest bardziej skomplikowany, bo zależy od całej architektury budynku i obejmuje również optymalny dobór instalacji oraz odbywa się z konsultacjami z inwestorem. Dowiedz się więcej o kosztach rekuperacji.

Wszystko po to, by:

 • nie wykonywać niepotrzebnie sufitów podwieszanych
 • nie wykonywać niepotrzebnie zabudowy kanałów wentylacyjnych
 • zwentylować optymalnie każde pomieszczenie w domu
 • zapewnić idealny trasfer powietrza pomiędzy pomieszczeniami
 • maksymalnie wyciszyć instalację, czyniąc ją niesłyszalną
 • zyskać maksymalne oszczędności na ogrzewaniu

 

 wzór opłacalności rekuperacji

Koszty eksploatacyjne systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

Rekuperator zasilany jest energią elektryczną: potrzebuje prądu, by działać. W rekuperatorze obracają się dwa wentylatory: nawiewny i wywiewny. W zalezności od ich jakości (czy są energooszczędne, czy nie) oraz od mocy, z jaką pracuje system, można obliczyć, ile kosztować będzie miesięcznie eksploatacja całego systemu wentylacyjnego. Średnio - na postawie zużycia prądu u klientów Rekuperatory.pl - obliczyliśmy, że wynosi ono około 12 zł miesięcznie. Ale to nie wszystko, bo doliczyć musisz:

 1. serwis techniczny (przegląd techniczny) systemu: raz w roku (jak piec gazowy): w Rekuperatory.pl średnia cena 350 zł (aktualną cenę możesz sprawdzić tutaj: https://www.rekuperatory.pl/oferta/przeglad-serwisowy)
 2. wymiana filtrów: sprawdzaj min. raz na pół roku, wymień zawsze, jak będą brudne! aktualne ceny możesz sprawdzić tutaj: http://www.kupfiltry.pl/

Czy warto montować rekuperację? 

My, tutaj w Rekuperatory.pl nie mamy wątpliwości, że warto. Znamy jasne i ciemne strony wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła :) znamy usterki, z jakimi na codzień boryka się dział serwisowy. Mimo tej wiedzy jesteśmy przekonani, że rekuperację warto mieć i pewnie nie zmienimy zdania, jak zmienimy pracę :)

Najlepszym dowodem na to jest fakt, że każdy z nas budując swój własny dom lub go remontując,założył sobie rekuperację. 

Nie wyobrażamy sobie domu bez rekuperacji. Same oszczędności to już dużo. Ale wiesz co? Oszczędności są ważne na początku, gdy podejmujesz decyzję o montażu. Potem liczy się przeogromny komfort: w dzień i w nocy. Zimą i latem. Zawsze cudownie świeżo! Zawsze czyste, przefiltrowane powietrze. A dodatkowo energia z gruntu w instalacji gruntowego wymiennika ciepła (na którą możesz, ale nie musisz się zdecydować w domu z rekuperacją) oraz jonizacja i ochrona mikrobiologiczna z urządzeniem OXYinside.

 

Uważamy, że nie można zbudować nowoczesnego, zdrowego i energooszczędnego domu bez rekuperacji.

Chcesz o tym porozmawiać? Zapraszamy do kontaktu! 

 

Opinie o Rekuperatory.pl

 • „Bardzo profesjonalna i rzetelna firma. Wszystko zgodnie z umową. Możliwość negocjacji..”

  Andrzej Lemański, Bystrzyca Kłodzka, dolnośląskie

 • Etap montażu mam już za sobą. Szybko, sprawnie. Polecam w 100 procentach.

  Michał Bartkiewicz, Ząbkowice Śl., woj. dolnośląskie

 • Rzetelna, terminowa i konkretna firma godna polecenia.

  Anna Rzeźnik, Chełmek, woj. małopolskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa.

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Stosunek do klienta bez zarzutu. Sprzęt najwyższej światowej klasy. Tylko tak trzymać. Mogę polecić każdemu Rekuperatory.pl.

  Andrzej Derlatka, Zielonki, woj. mazowieckie

 • Wszystko ok! Rekuperator działa bez zastrzeżeń. Polecam Rekuperatory.pl (ROHA Group)!

  Piotr Szczepanik, Węgrów-Liw, woj. mazowieckie

 • Dziękuję ogromnie Rekuperatory.pl za konsultacje! Zwróciłem się o przeanalizowanie mojego projektu rekuperacji, ponieważ mój wykonawca nie do końca chciał zrobić wentylacje z odzyskiem ciepła zgodnie z normami i standardami ogólnie obowiązującymi. Spotkałem się z dużą fachowością, zrozumieniem i pomocą. Gdybym mógł jeszcze raz wybrać wykonawcę rekuperacji, z pewnością wybrałbym Rekuperatory.pl!

  Tomasz Żmijewski, Nikielkowo, woj. warmińsko-mazurskie

 • Szybko, sprawie, czysto zamontowane urządzenie

  Piotr Nochowicz, Dzierzążenko, woj. wielkopolskie

 • Profesjonalne podejście, kompleksowa obsługa, wysokiej jakości urządzenie. Polecam.

  Artur Nawrot, Pieszków, woj. dolnośląskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Realizacja przebiegła bardzo sprawnie, szybko, zgodnie z projektem i założeniami.

  Po zakończeniu ekipa pozostawiła po sobie porządek.

  Tomek Kućmiński, Kwidzyn, woj. pomorskie

 • Montaż przebiegł bez najmniejszych problemów. Pracownicy wykazali się doświadczeniem, wiedzą i wysoką kulturą osobistą. Rekuperator został podłączony do wifi. Instruktaż przeprowadzony w sposób miły i przystępny.

  Polecam!

  Damian Doleciński, Gowarzewo, woj. wielkopolskie