Program Czyste powietrze a rekuperacja

Spis treściWybierz interesujący cię temat

We wrześniu 2018 r. ruszył rządowy program priorytetowy „Czyste powietrze”, w ramach którego Polacy mogą skorzystać z dofinansowań lub pożyczek. Program ten kierowany jest do właścicieli domów, które będą termomodernizowane oraz do inwestorów rozpoczynających budowę domu i mających już pozwolenie na budowę. 

Dofinansowaniu podlega m.in. docieplenie przegród budowlanych, wymiana stolarki zewnętrznej (okien, drzwi), wymiana kotła gazowego, ogrzewania elektrycznego i inne, a także montaż pompy ciepła oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła: rekuperacji. 

Dofinansowanie do rekuperacji początkowo nie dotyczyło budynków nowobudowanych, jednak to się zmieniło i obecnie taką dotację można otrzymać również na budynki nowe. 

Bardzo nas to cieszy! Zwłaszcza, że centrale AERISnext spełniają wszystkie kryteria dotacji w zakresie granicznej sprawności temperaturowej odzysku ciepła,  maksymalnej wartości współczynnika nakładu energii elektrycznej oraz wyposażenia w układ automatyki sterującej umożliwiającej dostosowanie wydajności do aktualnych potrzeb!

 

Tutaj możesz pobrać wymagania techniczne dla urządzeń w programie priorytetowym Czyste powietrze

 

Rekuperacja a grawitacja porownanie 

 

Wydatki na system rekuperacji, które podlegają dofinansowaniu w programie „Czyste powietrze” określono na poziomie maksymalnie do 10.000 zł,  przy czym ostateczny wymiar dofinansowania zależy od wysokości dochodu osiąganego na osobę w gospodarstwie domowym. 

Uwaga! Dotacja nie obejmie całego nakładu na system rekuperacji! 10tys. zł to tylko część inwestycji! 

 

Szczegóły w ulotce PDF do pobrania tutaj oraz na stronach Ministerstwa Środowiska https://www.mos.gov.pl/aktualnosci/szczegoly/news/rusza-nabor-wnioskow-w-programie-czyste-powietrze/

Zasięgnij informacji o programie „Czyste Powietrze” u Doradców Rekuperatory.pl pod nr 603 446 366 lub mailem: pytania@rekuperatory.pl

 

/o/