Zima w domu z rekuperacją

  Akcja wiosna!

  Rekuperacja taniej aż o 2000 zł!

  • vouchery rabatowe dla naszych klientów
  • projekt systemu rekuperacji gratis
  • bezpłatny dojazd doradcy na budowę

  Wyślij formularz, a otrzymasz voucher na 2000 zł oraz bezpłatną ofertę na montaż rekuperacji.

  Nagrody

  Odbierz voucher z wyceną

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Nagrody
  Administratorem Twoich danych osobowych będzie Roha Group Sp. z o.o. (ul. Rudzka 9-11, 54-427 Wrocław) ...czytaj dalej
  Administratorem Twoich danych osobowych będzie Roha Group Sp. z o.o. (ul. Rudzka 9-11, 54-427 Wrocław). Podstawą przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes realizowany przez Administratora wyłącznie w celu przesłania zamówionej przez Ciebie oferty. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie skutkowało brakiem możliwości przedstawienia zamówionej oferty. Dane będą przechowywane przez okres wykonywania umowy. Oprócz Administratora odbiorcą danych są podmioty świadczące usługi dotyczące obsługi systemów i oprogramowania informatycznego Administratora. Masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania lub wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

  Zimowy poniedziałek we Wrocławiu. Temperatura przed południem nie jest aż tak niska: plus 4 stopnie C na zewnątrz.

  Jednak nie jest to temperatura, którą chciałabym mieć w pokoju, dlatego mój system grzewczy (piec gazowy) podnosi ją o ponad 18 stopni do komfortowego poziomu 22oC. Rekuperacja pracuje na drugim biegu: czerpie +4, ale nawiewa +19. Niezły wynik!

  Czerpnia: powietrze o takiej temperaturze rekuperacja czerpie z zewnątrz. Wyrzutnia: temperatura powietrza usuwanego na zewnątrz. Nawiew: takie powietrze rekuperator nawiewa do pomieszczeń po ogrzaniu go w wymienniku ciepła z temperatury 4oC. Wywiew: tyle ma powietrze wyciągane z pomieszczeń.

  Sprawność systemu rekuperacji

  Jeśli system rekuperacji z powietrza czerpanego o temperaturze +4oC zrobi 19,2oC (bo takie nawiewa do pomieszczeń), znaczy, że w wymienniku rekuperatora powietrze to zostało podniesione aż o 15,2 stopnie! I to wyłącznie z wykorzystaniem energii odzyskanej z powietrza, które jest wyciągane z pomieszczeń i wyrzucane na zewnątrz.

  Warto dodać, że pracuje tutaj najnowszej generacji rekuperator AERISnext 600 w wersji pełnej.

  Cały system rekuperacji osiąga tym samym sprawność na poziomie 90,4%.

  Wymiennik ciepła w rekuperatorze z 4 stopni robi 19, a nasz kocioł gazowy(!) podnosi tylko temperaturę o 3 stopnie. Jaka ulga dla portfela!!

  Do tego jeszcze w pomieszczeniach oddychamy świeżym przefiltrowanym zewnętrznym powietrzem o niskiej zawartości CO2, dzięki czemu świetnie się czujemy. Jesteśmy pełni energii, a nasze mózgi dotlenione. Ot i cały case study rekuperacji: świeże, zdrowe powietrze i oszczędności!

  Praca systemu w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych

  Gdy będzie zimniej (poniższe zdjęcie jest prawdziwe, ale archiwalne: w tym roku jeszcze tak zimno chyba nie było; wtedy pracował jeszcze stary model rekuperatora AERIS 550), rekuperator poradzi sobie nie gorzej i z minus niemal 12 stopni zrobi ponad 17oC odzyskując energię cieplną z wywiewanego z pomieszczeń powietrza.

  W tym przypadku sprawność systemu wyniosła 88,5%.

   Rekuperatory.pl

   Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

   Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

   Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

   Rekuperatory.pl
   Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
   Agata Burnat

   Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

   AERIS
   AERISnext
   Alpha Clear
   Climate Recovery
   Drafton
   NeoFlexPRO
   NeoFlex®GOLD
   NeoFlex®STDTM
   NeoStalTM
   Nubo
   SoundBlock