Rekuperatory.pl
603 446 366

Działanie rekuperacji zimą

  Oferta specjalna montażu rekuperacji

  • 10 letni zapas filtrów do rekuperatora AERISnext (wartość vouchera 2780 zł)
  • indywidualny projekt rekuperacji gratis
  • dojazd w każde miejsce w Polsce bezpłatnie
  • bezpłatna kalkulacja wstępna

  Wypełnij formularz do 01.07.24r. – wyślemy Ci na maila voucher z pakietem specjalnych korzyści!

  Firma godna zaufania Dom pasywny Motaże 10 lat gwarancji

  Odbierz voucher z wyceną

  Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na marketing bezpośredni ze strony Roha Group Sp. z o.o. oraz Roha Energy Sp. z o.o. Działania marketingowe będą polegać na przygotowaniu i przekazaniu wyceny, która będzie zawierać informację handlową o produktach i usługach spółki lub jej partnerów.

  Przesyłając formularz, akceptujesz warunki świadczenia tej usługi przygotowania i przekazania wyceny.

  Będziemy przetwarzać twoje dane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu — naszego i naszych partnerów, który polega na promowaniu własnych produktów i usług. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności, która zawiera też informacje o twoich prawach.

  Zgodę możesz wycofać, a wobec przetwarzania danych sprzeciwić się w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem działań, które miały miejsce do chwili jej cofnięcia, w tym przetwarzanie twoich danych.

  Firma godna zaufania Dom pasywny Motaże 10 lat gwarancji
  Zapytanie ofertowe na stronie rekuperacji]

  Zimowy poniedziałek we Wrocławiu. Temperatura przed południem nie jest aż tak niska: plus 4 stopnie C na zewnątrz.

  Jednak nie jest to temperatura, którą chciałabym mieć w pokoju, dlatego mój system grzewczy (piec gazowy) podnosi ją o ponad 18 stopni do komfortowego poziomu 22oC. Rekuperacja zimą u mnie pracuje na drugim biegu: czerpie +4, ale nawiewa +19. Niezły wynik!

  Czerpnia: powietrze o takiej temperaturze rekuperacja czerpie z zewnątrz. Wyrzutnia: temperatura powietrza usuwanego na zewnątrz. Nawiew: takie powietrze rekuperator nawiewa do pomieszczeń po ogrzaniu go w wymienniku ciepła z temperatury 4oC. Wywiew: tyle ma powietrze wyciągane z pomieszczeń.

  Sprawność systemu rekuperacji

  Jeśli system rekuperacji z powietrza czerpanego o temperaturze +4oC zrobi 19,2oC (bo takie nawiewa do pomieszczeń), znaczy, że w wymienniku rekuperatora powietrze to zostało podniesione aż o 15,2 stopnie! I to wyłącznie z wykorzystaniem energii odzyskanej z powietrza, które jest wyciągane z pomieszczeń i wyrzucane na zewnątrz.

  Warto dodać, że pracuje tutaj najnowszej generacji rekuperator AERISnext 600 w wersji pełnej.

  Cały system rekuperacji osiąga tym samym sprawność na poziomie 90,4%.

  Wymiennik ciepła w rekuperatorze z 4 stopni robi 19, a nasz kocioł gazowy(!) podnosi tylko temperaturę o 3 stopnie. Jaka ulga dla portfela!!

  Do tego jeszcze w pomieszczeniach oddychamy świeżym przefiltrowanym zewnętrznym powietrzem o niskiej zawartości CO2, dzięki czemu świetnie się czujemy. Jesteśmy pełni energii, a nasze mózgi dotlenione. Ot i cały case study rekuperacji: świeże, zdrowe powietrze i oszczędności!

  Praca systemu w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych

  Gdy będzie zimniej (poniższe zdjęcie jest prawdziwe, ale archiwalne: w tym roku jeszcze tak zimno chyba nie było; wtedy pracował jeszcze stary model rekuperatora AERIS 550), rekuperator poradzi sobie nie gorzej i z minus niemal 12 stopni zrobi ponad 17oC odzyskując energię cieplną z wywiewanego z pomieszczeń powietrza.

  W tym przypadku sprawność systemu wyniosła 88,5%.