Montaż rekuperacji w mieszkaniu. Fotoreportaż.

Spis treściWybierz interesujący cię temat

  1. Montaż systemu rekuperacji w mieszkaniu.

Montaż systemu rekuperacji w mieszkaniu.

Czy rekuperację można zrobić również w mieszkaniu? Można.

Wielkopolska ekipa montażowa Rekuperatory.pl skończyła montaż systemu rekuperacji w pięknym, dwupoziomowym mieszkaniu w trzykondygnacyjnym budynku wielorodzinnym na jednym z nowych osiedli na poznańskim Grunwaldzie.

Montaż rekuperacji w mieszkaniu

Mieszkanie z rekuperacją na poznańskim Grunwaldzie.

 

Mieszkanie ma metraż 150 m2, dwie łazienki i 8 pokoi, łącznie z sypialnią, salonem i pokojami dzieci. Efektywną wentylację z odzyskiem ciepła gwarantuje przeciwprądowy rekuperator AERIS 350 LUXE VV, który dodatkowo wyposażono w moduł Aeris Intelligence by Fibaro pozwalający na sterowanie rekuperacją z poziomu systemu inteligentnego domu Fibaro.

Projekt rekuperacji w mieszkaniu

Instalacja wentylacyjna w tym mieszkaniu została wykonana na podstawie inżynierskiego projektu rekuperacji

 

Instalacja wykonana jest z nowoczesnych polietylenowych przewodów wentylacyjnych NeoFlex®GOLD System wykonanych w całości z wysokiej jakości plastiku. Poprowadzono ją bezpośrednio pod sufitem.

 

Wentylacja mieszkania

Instalacja wentylacyjna z przewodów plastikowych NeoFlex®GOLD System

 

Rekuperator został umieszczony w pomieszczeniu gospodarczym o wysokości 2,8 m i powierzchni 5m2. Czerpnię i wyrzutnię umieszczono w ścianie zewnętrznej budynku z estetyczną żaluzją na elewacji.

Dzięki systemowi rekuperacji w mieszkaniu stale utrzymywany będzie wysoki komfort klimatyczny, który naprawdę czuć oraz zapewnione wysokie, sięgające nawet 50% oszczędności na ogrzewaniu mieszkania w porównaniu do działającej wentylacji grawitacyjnej.