Rekuperacja
Realizacje
Wycena
Kontakt

Instalacja sterowana czujnikiem CO2

Dwutlenek węgla (CO2) to – oprócz wilgotności – najistotniejszy parametr jakościowy powietrza wewnętrznego. To właśnie od jego zawartości zależy samopoczucie i komfort. Brak wentylacji w domu, w którym przebywają ludzie, skutkuje natomiast nieprzerwanym wzrostem poziomu dwutlenku węgla, który jest produktem ubocznym oddychania człowieka. W domach wentylowanych grawitacyjnie (czyli mało efektywnie), poziom CO2 potrafi dojść do bardzo wysokiego poziomu, powodującego bóle głowy, zmęczenie i ospałość. Dom wentylowany mechanicznie (np. systemem rekuperacji z rekuperatorem AERISnext 350) wyposażyć można w instalację sterowaną czujnikiem dwutlenku węgla, która automatycznie dostosowuje ilości powietrza do aktualnie panujących warunków higienicznych.

Aeris 550 dog www

Instalacja Rekuperatory.pl z czujnikiem CO2 automatycznie dostostosowuje pracę rekupertora do parametrów higienicznych powietrza.

Instalacja Rekuperatory.pl inteligentnie sterowana czujnikiem CO2

  • mierzy poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniach
  • automatycznie dostosowuje wydajność rekuperatora tak, by utrzymać idealną jakość powietrza wewnętrznego
  • zawiera 2 szt. sterowników radiowych RFZ do szybkiego przewietrzania
Gdy zwiększy się ilość osób, np. dojadą goście i wzrośnie poziom dwutlenku węgla, czujnik wyśle komunikat do rekuperatora o zwiększeniu intensywności wentylacji do określonego, zadanego wcześniej poziomu. Po osiągnięciu tego poziomu i po przewietrzeniu pomieszczeń, system wróci do normalnej intensywności pracy.  

Instalacja inteligentnie sterowana czujnikiem CO2: wypełniam formularz zapytania ofertowego.

 

Kontakt z Doradcą Rekuperatory.pl

 

Rekomendujemy najwyższej jakości produkty