Rekuperatory.pl
603 446 366

Dlaczego rekuperacja: w 3 zdaniach

Uwielbiamy naszych klientów, kiedy spotkanie zaczynają od: „ale w trzech zdaniach, bo nie mam czasu!” No tak, wszyscy cierpimy na to samo, dlatego dzisiaj krótko i na temat: dlaczego rekuperację trzeba mieć! A Ty? Wiesz?

 

Rekuperacja zimaRekuperacja lato

aktualne pomiary systemu online: http://online.rekuperatory.pl/

Porównaj temperaturę na czerpni i temperaturę nawiewu: to to samo powietrze, tylko ogrzane zimą i ochłodzone latem od powietrza wyciąganego z pomieszczeń. 

 

Powód pierwszy: świeże powietrze

Jeżeli w obecnie budowanym domu nie zrobisz rekuperacji, nie będziesz miał efektywnie i komfortowo działającej wentylacji w ogóle: nie ma alternatywy!

Masz inne zdanie? Chętnie podejmiemy polemikę…

Powód drugi: oczyszczanie ze smogu

Rekuperacja pozwala filtrować całe zanieczyszczone kurzem i pyłkami powietrze zewnętrzne zanim trafi ono do Twoich płuc; zatrzymując ponad 90% drobnych pyłków staje się antidotum na wielokrotnie przekroczone w okresie grzewczym normy smogowe w powietrzu w Polsce. 

Powód trzeci: oszczędności

Ciepły, nowoczesny dom nie będzie energooszczędny bez rekuperacji, która ogrzewa nawiewane powietrze odzyskanym ciepłem z powietrza wyciąganego; wybudowanie domu pasywnego, który do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15 kWh/m², bez rekuperacji jest niemożliwe.

 

Było krótko? Było. Miłego weekendu! 

Więcej informacji znajdziesz w naszym kompendium wiedzy rekuperacja – rekuperatory.pl

 

ps. jak chcesz więcej i dłużej, umów się z nami