Rekuperatory.pl
603 446 366

Bypass w rekuperatorze

  Oferta specjalna montażu rekuperacji

  • moduł internetowy LAN C do AERISnext gratis
  • indywidualny projekt rekuperacji gratis
  • dojazd w każde miejsce w Polsce bezpłatnie
  • bezpłatna kalkulacja wstępna

  Wypełnij formularz do 04.08.24r. – wyślemy Ci na maila voucher z pakietem specjalnych korzyści!

  Firma godna zaufania Dom pasywny Motaże 10 lat gwarancji

  Odbierz voucher z wyceną

  Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na marketing bezpośredni ze strony Roha Group Sp. z o.o. oraz Roha Energy Sp. z o.o. Działania marketingowe będą polegać na przygotowaniu i przekazaniu wyceny, która będzie zawierać informację handlową o produktach i usługach spółki lub jej partnerów.

  Przesyłając formularz, akceptujesz warunki świadczenia tej usługi przygotowania i przekazania wyceny.

  Będziemy przetwarzać twoje dane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu — naszego i naszych partnerów, który polega na promowaniu własnych produktów i usług. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności, która zawiera też informacje o twoich prawach.

  Zgodę możesz wycofać, a wobec przetwarzania danych sprzeciwić się w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem działań, które miały miejsce do chwili jej cofnięcia, w tym przetwarzanie twoich danych.

  Firma godna zaufania Dom pasywny Motaże 10 lat gwarancji
  Zapytanie ofertowe na stronie rekuperacji]

  Dlaczego włącza się bypass w rekuperatorze i co to jest?

  Bypassy znane są przede wszystkim ze świata medycyny. To specjalne obejście, dzięki któremu krew omija miejsce zwężenia tętnicy wieńcowej i pozwala układowi naczyniowemu na normalną, zdrową pracę.

  W systemie rekuperacji aktywny bypass sprawia, że powietrze również omija, ale… wymiennik ciepła.

  Ta ikonka na sterowniku rekuperatora pokazuje, że włączył się bypass, czyli powietrze nawiewane do pomieszczeń omija wymiennik ciepła.

  Po co włącza się bypass?

  Bypass załącza się, kiedy na zewnątrz panuje idealna temperatura: komfortowe 21 – 22 stopnie. Powietrze nawiewane do pomieszczeń  kierowane jest wtedy strumieniem, które omija wymiennik ciepła.

  Dzięki modulowanemu bypassowi, który w rekuperatorach AERISnext jest pełny (kieruje 100% powietrza) oraz w pełni automatyczny (zmiana ta dzieje się bez ingerencji użytkownika, a centrala sama analizuje parametry temperaturowe i podejmuje decyzję o załączeniu bypassu), w okresie letnim chłodniejsze powietrze nocne jest nawiewane bezpośrednio do pomieszczeń bez przejścia przez wymiennik.

  By-pass zapewnia także wywiew ciepłego powietrza z budynku bezpośrednio na zewnątrz omijając wymiennik. By-pass używany jest głównie latem – w tym okresie chłodniejsze powietrze wprowadzane jest bezpośrednio do budynku.

  Kiedy włącza się bypass?

  Bypass w rekuperatorze aktywny jest głównie latem – w tym okresie chłodniejsze powietrze (lub powietrze z gruntowego wymiennika ciepła) wprowadzane jest bezpośrednio do budynku. Pozwala to szybciej i sprawniej osiągnąć komfortowy poziom temperatury w pomieszczeniach.

  Jedyne, co musi zrobić użytkownik, to ustawić temperaturę komfortu na sterowniku rekuperatora. Reszta dzieje się sama.

  W rekuperatorach AERISnext, bypass jest aktywny, gdy są spełnione wszystkie poniższe warunki łącznie:

  1. Rekuperator ustawiony jest w trybie letnim.
  2. Temperatura powietrza czerpanego >13oC (nie występuje ryzyko gromadzenia się kondensatu w kanałach)
  3. Temperatura powietrza czerpanego jest niższa niż powietrza wywiewanego (na zewnątrz chłodniej niż wewnątrz)
  4. Temperatura powietrza wywiewanego jest wyższa niż ustawiona temperatura komfortu (temperatura wewnątrz powyżej komfortowej)

  Możesz przejrzeć także artykuł: Rekuperacja - najważniejsze zagadnienia