Rekuperatory.pl
603 446 366

System tłumików akustycznych SoundBlock

SoundBlock – 5 element cichego systemu rekuperacji

Tłumiki akustyczne SoundBlock posiadają bardzo wysokie parametry tłumienia w każdej częstotliwości dźwięków. Przebadane w komorach akustycznych i sprawdzone międzynarodowym certyfikatem TUV gwarantują nawet 57 dB na 1 m tłumika (przy 1000 Hz). System został zaprojektowany specjalnie dla instalacji wentylacyjnych z odzyskiem ciepła wyposażonych w rekuperator AERISnext. 

Każdy zestaw jest indywidualnie dobierany przez inżyniera projektującego system na podstawie szczegółowych danych technicznych dotyczących generowanego dźwięku przez zaplanowaną jednostkę wentylacyjną AERIS/AERISnext na poszczególnych biegach.

Interesuje Cię montaż rekuperacji z rekuperatorem AERIS/AERISnext i systemem SoundBlock?

System tłumików SoundBlock to coś, czego nie ma na polskim rynku rekuperacji. Tylko w Rekuperatory.pl opracowaliśmy specjalny sposób doboru dla każdej instalacji indywidualnie.

Dobór ten wykonywany jest przez inżyniera projektującego cały system rekuperacji. Opiera się on na szczegółowych danych technicznych dotyczących generowanego dźwięku przez rekuperator AERIS/AERISnext na poszczególnych biegach.

Doboru dokonuje się zestawiając te dane z wartościami tłumienia dźwięku, jakie gwarantują tłumiki SoundBlock.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że tłumiki nie wyrzucają hałasu na zewnątrz, co ma miejsce przy standardowych tłumikach dostępnych na rynku, ale tłumią go, dzięki czemu można je zabudowywać. 

Posiadają niezwykłą szczelność dzięki wewnętrznej izolacji z wełny skalnej o grubości 50 mm oraz – mimo standardowemu kształtowi prostokątnemu na zewnątrz: niespotykane specjalne okrągłe formowanie wewnętrzne. Gwarantuje to jeszcze lepsze wartości tłumienia, szczególnie dla niskich częstotliwości o najmniejszym możliwym oporze.

Tłumiki zostały przebadane w specjalistycznych komorach akustycznych. 

Produkt posiada certyfikat TUV

Cechy charakterystyczne

 • niedoścignione wartości tłumienia w każdej częstotliwości dźwięków: nawet 57 dB na 1 m tłumika (przy 1000 Hz)
 • możliwość zabudowy (nawet blisko oraz wzdłuż ścian i przy suficie)
 • brak wyrzucania hałasu na zewnątrz, co ma miejsce przy innych tłumikach
 • niespotykana konstrukcja wewnętrzna
 • przebadany w komorach akustycznych
 • indywidualnie dobrany do danej instalacji
 • wewnętrzny materiał tłumiący: wełna skalna o grubości 50 mm
 • wysoka szczelność: fabrycznie zamontowana uszczelka gumowa z podwójną warstwą Soft-Edge na końcu każdej końcówki nyplowej
 • długość pojedynczego tłumika: 600 mm lub 1000 mm
 • średnica przyłącza: 160 mm – 200 mm
 • materiał: stal ocynkowana

System SoundBlock – piąty element cichego systemu rekuperacji

Za cichą pracę systemu instalacji odpowiada nie tylko jakość rekuperatora oraz instalacji wentylacyjnej, ale przede wszystkim sposób jej wykonania.

To dlatego system tłumików akustycznych SoundBlock jest dostępny wyłącznie z instalacją Rekuperatory.pl oraz rekuperatorem AERIS/AERISnext, który jest najbardziej cichym urządzeniem na rynku.

Konstrukcja pojedynczego tłumika systemu SoundBlock

 

 

Przykładowa instalacja rekuperacji z tłumikami SoundBlock

 

5 niezbędnych elementów wpływających na cichą pracę systemu rekuperacji

 1. Odpowiednio dobrany rekuperator do kubatury wentylowanych pomieszczeń.
 2. Uważnie zaprojektowane ilości i prędkości powietrza w kanałach wentylacyjnych.
 3. Właściwie dobrana instalacja: ilość przewodów i rozdzielaczy przy systemach z tworzywa, średnice kanałów przy instalacji Spiro.
 4. Jakość wykonanej instalacji: szczelnie połączone i zaizolowane elementy oraz przemyślane trasy i miejsca prowadzenia instalacji.
 5. Zastosowane tłumiki: ich jakość, sposób doboru i wartości akustyczne.

 

Pamiętaj!
Praca dobrze zaprojektowanego i właściwie wykonanego systemu rekuperacji jest ledwo słyszalna. Zawsze jednak wentylatory w rekuperatorze generują dźwięk, który powstaje już przy samym urządzeniu. Dzięki specjalistycznym tłumikom systemu SoundBlock, system rekuperacji jest cichy już od samego początku.