Rekuperacja w bardzo dużym domu. Fotoreportaż.

W artykule znajdziesz

  1. Przebieg montażu rekuperacji w domu 565 m2

Przebieg montażu rekuperacji w domu 565 m2

To chyba największy dom jednorodzinny, w jakim ekipy Rekuperatory.pl montowały system rekuperacji. W województwie dolnośląskim, na trzech poziomach, na powierzchni użytkowej 565 m2 zakończył się montaż kanałów wentylacyjnych: pierwszego etapu montażu systemu rekuperacji.

 

Dom z rekuperacja

Dom w stanie surowym zamkniętym po montażu kanałów wentylacyjnych: na elewacji widoczne dwie pary czerpni i wyrzutni.

 

Wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja umożliwia stałą wymianę powietrza zużytego na świeże z równoczesnym odzyskiem energii z powietrza wywiewanego. Zwentylować można każdy dom: zarówno niewielki o powierzchni np. 95 m2, jak i ogromny: 565 m2 i więcej. W tym domu działać będzie system rekuperacji oparty na przeciwprądowym rekuperatorze AERIS 550 LUXE oraz na obrotowym R-VENT Roto 12.

 

Montaz rekuperacji

Nowoczesne przewody polietylenowe ułożone pod sufitem.

 

Zamiast tradycyjnych anemostatów nawiewnych i wywiewnych inwestor wybrał prostokątne nawiewniki szczelinowe, które idealnie wkomponują się w wystrój wnętrz.

Wentylowana jest oczywiście cała powierzchnia użytkowa domu: wszystkie pokoje i łazienki, kuchnia, ciągi komunikacyjne, użytkowa piwnica, a także prywatna sala fitness.

 

Dom z rekuperacja

Przewody wentylacyjne ułożone pod sufitem.

Montaz przewodow do rekuperacji

Przewody polietylenowe R-vent Flex System.

Przewody wentylacyjne prowadzone pod sufitem

Instalacja rekuperacji: przewody pod sufitem.

Duzy dom jednorodzinny z rekuperacja

W tym trzykondygnacyjnym domu jednorodzinnym będą działały dwa rekuperatory, które dostarczą do niego świeże powietrze, a wyciągną zużyte. 

Do góry