Rekuperatory.pl
603 446 366

Rekuperacja domu parterowego. Pracownia Atrium

Rekuperacja domu parterowego z 3 sypialniami

Idealny dom dla czteroosobowej rodziny powinien posiadać co najmniej trzy pokoje oraz przestronny salon z jadalnią i łatwym dostępem do kuchni. Rekuperator można wtedy umieścić w garażu i podwiesić go na ścianie, by nie zabierał przestrzeni podłogi, która przydać się może na przykład na postawienie rowerów.

Projekty domów – rekuperacja. Przedstawiamy projekt rekuperacji Rekuperatory.pl dla projektu Winston IX z pracowni projektowej Atrium: nie za dużego domu parterowego o zgrabnej powierzchni użytkowej 103,9 m2.

Rekuperacja w domu parterowymKompaktowy projekt Winstona IX ma wszystkie zalety w pełni funkcjonalnego domu jednorodzinnego dla czteroosobowej rodziny.

Rekuperator w Winston IX został zaprojektowany w garażu, gdzie temperatura, nawet podczas mrozów nie spadnie poniżej +8oC. To zapobiegnie potencjalnym stratom energetycznym i utrzyma wysoką energooszczędność systemu wentylacji.

Część przestrzeni pod sufitem w garażu zajmą również główne kanały wentylacyjne. Dwa przewody: nawiewny i wywiewny zostaną poprowadzone przez strop na poddasze nieużytkowe, by umożliwić wentylację każdego z pomieszczeń domu.

W łazience, przedsionku, spiżarce i garderobie zaprojektowane zostały punkty wywiewne. W kuchni/jadalni oba: nawiewny i wywiewny: to najbardziej  wymagające pomieszczenie pod względem zapotrzebowania na powietrze: usuwanie zapachów oraz podaż świeżego powietrza musi być optymalna, by komfort, jaki powinna gwarantować rekuperacja, faktycznie był.

Wszystkie pokoje Windstona IX wyposażone zostały w punkty nawiewne, a hall pozostał pomieszczeniem transferowym.

Warto pamiętać: komfort w domu z rekuperacją jest nie do osiągnięcia w domu wentylowanym grawitacyjnie. Świeże powietrze przez cały rok, o każdej porze, przez całą noc, w całym domu, w łazience, kuchni, w sypialniach i pokojach dzieci – piorunujący efekt, który robi wrażenie.

 

Dom z rekuperacja

Nowoczesny, zdrowy, energooszczędny. Bez otwierania okien, bez strat energetycznych dom z rekuperacją.

 

Zapraszamy po szczegóły projektu domu z rekuperacją na stronę pracowni Atrium.