Ciekawostki o rekuperacji.

Dlaczego budynek z rekuperacją oddycha?

Niezależnie od pogody, ciśnienia i temperatury budynek, w którym zamontowano system rekuperacji oddycha: zasysa życiodajne powietrze, a wydycha: usuwa powietrze zużyte. Ta efektywna wymiana i stały dopływ świeżego powietrza znacznie poprawiają komfort życia ludzi i komfort oddychania, co oznacza lepszą koncentrację, sen i zdrowsze życie.
 • Nawiewane powietrze jest filtrowane

  Poprzez kratkę na czerpni i filtr w rekuperatorze; powoduje to oczyszczenie powietrza z kurzu, owadów itp., możliwe jest również zastosowanie filtra antyalergicznego F7 lub montaż zaawansowanego systemu ALPHAclear z elektrofiltrem, który jest bardziej efektywny i wydajny od znanych filtrów Hepa.

 • Budynek pozostaje energooszczędny

  Mimo efektywnej wentylacji przy rekuperacji nie traci się energii z budynku – zostaje ono odzyskane przez rekuperator (a w przypadku rekuperatorów AERISnext z najnowocześniejszymi wymiennikami przeciwprądowymi, nawet do 94%)!

 • Zysk w postaci dodatkowych możliwości

  Montowany opcjonalnie gruntowy wymiennik ciepła wykorzystuje energię odnawialną pochodzącą z gruntu i umożliwia schłodzenie powietrza latem i wstępne podgrzanie zimą.

 • Wentylacja jest w pełni sterowalna

  Nowoczesny programator w cyklu tygodniowym samodzielnie ustawi najodpowiedniejszy bieg rekuperatora.

 • Budynek jest bezpieczniejszy

  Nie ma już konieczności intensywnego przewietrzania, co nie tylko eliminuje przeciągi, ale pozwala czuć się bezpieczniej: zarówno w nocy, jak i podczas nieobecności domowników.

Mądra inwestycja w rekuperację

Gdy na etapie projektowania i budowy domu wyeliminuje się zbędne przy wentylacji mechanicznej murowane kominy wentylacyjne, okna z mikrorozszczelnieniem, nawiewniki okienne, a część okien zrobi się nieotwieranych (szklenia stałe), sporo kosztów można zaoszczędzić. A wentylację dom i tak posiadać musi: pytanie, jaka ona będzie.
 1. Rekuperacja zużywa niewiele prądu

  Poprzez zastosowanie energooszczędnych wentylatorów na prąd stały i mikroprocesorowego sterowania, rekuperator AERISnext zużywa niewielką ilość energii. Średnia wartość zużycia energii elektrycznej dla rekuperatora AERISnext 350 VV wynosi 140,77 zł rocznie, a rekuperatora AERISnext 350 z wymiennikiem entalpicznym zaledwie 92,40 zł.

 2. Praca rekuperatora jest bardzo cicha

  To zaleta zarówno wysokiej jakości najbardziej zaawansowanych technologicznie rekuperatorów AERISnext następnej generacji, jak i właściwie zaprojektowanej instalacji opartej na odpowiedniej instalacji. Nie bez znaczenia jest także rzetelne wykonawstwo.

 3. Wyposażony w rekuperację budynek zyskuje na wartości

  Budynek z rekuperacją posiada lepszy współczynnik energooszczędności oraz zużycia energii pierwotnej EP.

 4. Ochrona środowiska naturalnego

  Dzięki zmniejszeniu konieczności ogrzewania, zmniejszamy emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Rekuperacja
Realizacje
Wycena
Kontakt

Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

AERIS
AERISnext
Alpha Clear
Climate Recovery
NeoFlexPRO
NeoFlex®GOLD
NeoFlex®STDTM
NeoStalTM
Nubo
SoundBlock