Ciekawostki o rekuperacji.

Dlaczego budynek z rekuperacją oddycha?

Niezależnie od pogody, ciśnienia i temperatury budynek, w którym zamontowano system rekuperacji oddycha: zasysa życiodajne powietrze, a wydycha: usuwa powietrze zużyte. Ta efektywna wymiana i stały dopływ świeżego powietrza znacznie poprawiają komfort życia ludzi i komfort oddychania, co oznacza lepszą koncentrację, sen i zdrowsze życie.
 • Nawiewane powietrze jest filtrowane

  Poprzez kratkę na czerpni i filtr w rekuperatorze; powoduje to oczyszczenie powietrza z kurzu, owadów itp., możliwe jest również zastosowanie filtra antyalergicznego F7 lub montaż zaawansowanego systemu ALPHAclear z elektrofiltrem, który jest bardziej efektywny i wydajny od znanych filtrów Hepa.

 • Budynek pozostaje energooszczędny

  Mimo efektywnej wentylacji przy rekuperacji nie traci się energii z budynku – zostaje ono odzyskane przez rekuperator (a w przypadku rekuperatorów AERISnext z najnowocześniejszymi wymiennikami przeciwprądowymi, nawet do 94%)!

 • Zysk w postaci dodatkowych możliwości

  Montowany opcjonalnie gruntowy wymiennik ciepła wykorzystuje energię odnawialną pochodzącą z gruntu i umożliwia schłodzenie powietrza latem i wstępne podgrzanie zimą.

 • Wentylacja jest w pełni sterowalna

  Nowoczesny programator w cyklu tygodniowym samodzielnie ustawi najodpowiedniejszy bieg rekuperatora.

 • Budynek jest bezpieczniejszy

  Nie ma już konieczności intensywnego przewietrzania, co nie tylko eliminuje przeciągi, ale pozwala czuć się bezpieczniej: zarówno w nocy, jak i podczas nieobecności domowników.

Mądra inwestycja w rekuperację

Gdy na etapie projektowania i budowy domu wyeliminuje się zbędne przy wentylacji mechanicznej murowane kominy wentylacyjne, okna z mikrorozszczelnieniem, nawiewniki okienne, a część okien zrobi się nieotwieranych (szklenia stałe), sporo kosztów można zaoszczędzić. A wentylację dom i tak posiadać musi: pytanie, jaka ona będzie.
 1. Rekuperacja zużywa niewiele prądu

  Poprzez zastosowanie energooszczędnych wentylatorów na prąd stały i mikroprocesorowego sterowania, rekuperator AERISnext zużywa niewielką ilość energii. Średnia wartość zużycia energii elektrycznej dla rekuperatora AERISnext 350 VV wynosi 140,77 zł rocznie, a rekuperatora AERISnext 350 z wymiennikiem entalpicznym zaledwie 92,40 zł.

 2. Praca rekuperatora jest bardzo cicha

  To zaleta zarówno wysokiej jakości najbardziej zaawansowanych technologicznie rekuperatorów AERISnext następnej generacji, jak i właściwie zaprojektowanej instalacji opartej na odpowiedniej instalacji. Nie bez znaczenia jest także rzetelne wykonawstwo.

 3. Wyposażony w rekuperację budynek zyskuje na wartości

  Budynek z rekuperacją posiada lepszy współczynnik energooszczędności oraz zużycia energii pierwotnej EP.

 4. Ochrona środowiska naturalnego

  Dzięki zmniejszeniu konieczności ogrzewania, zmniejszamy emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Agata Burnat

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock