Dlaczego warto inwestować w wentylację mechaniczną w domu?

Podstawową korzyścią z wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła - rekuperacji - jest rzeczywiście odczuwalny komfort klimatyczny, który zapewnia stała wymiana zużytego powietrza na powietrze świeże.

W domu z rekuperacją rzeczywiście przez cały czas czuć świeżość: w każdym kącie każdego pomieszczenia, o każdej porze dnia i nocy.

Zapomnieć można o odświeżaczach powietrza, chemicznych zapachach do kontaktów...

W domu z rekuperacją pachnie czystością i świeżością!

Na dostępie do świeżego, filtrowanego powietrza korzysta również samopoczucie i zdrowie. Znikają bóle głowy i bezsenność, wzrasta witalność i energia, znacznie polepsza się jakość snu. Nie wierzycie?! Codziennie człowiek potrzebuje 30 kg powietrza i bardzo dużo zależy od jego jakości. Ponieważ ponad 90% czasu spędzamy w pomieszczeniach, jest to bardzo ważne.

Rekuperacja dostarcza świeże, filtrowane (oczyszczane) powietrze zewnętrzne. Ale to nie jedyna korzyść: druga to zmniejszenie koszów ogrzewania budynku. I to nawet do 50%. 

 

jak dziala rekuperacja w domu

 

Przy budowie energooszczędnego, ciepłego i szczelnego domu, nie może być mowy o innym sposobie wentylacji, niż mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Żaden inny sposób poza rekuperacją nie gwarantuje stałej wymiany powietrza z jednoczesnym odzyskiem ciepła.

 

Maksymalnie energooszczędnego domu, czyli domu pasywnego, nie da się wybudować bez rekuperacji.

 

 zdrowa wentylacja w domu

Zdrowy i nowoczesny dom to dom z efektywnym i energooszczędnym systemem wentylacji, czyli z rekuperacją.

 

Osiągnięcie komfortu klimatycznego podobnego do tego, jaki jest w domu z rekuperacją, nie da się osiągnąć w budynkach z wentylacją grawitacyjną.

 

odzysk ciepla z wentylacji zima

Pomiar temperatury w systemie rekuperacji zimą. 

 

Proszę wyobrazić sobie dom z rekuperacją, zima, minus 12 stopni na zewnątrz, 1 w nocy, sypie pierwszy śnieg. W pomieszczeniach temperatura +21 stopni C. I czuć ten śnieg w powietrzu... nie wierzycie?!!

 Uwierzcie!!

Czuć też deszcz, tę miękkość świeżości w powietrzu. A jak świeżo w każdej sypialni po całej nocy.... TO NAPRAWDĘ CZUĆ. Zapraszamy do odwiedzenia domu z rekuperacją (wybierz z mapki najbliższego Doradcę Rekuperatory.pl i umów z nim wizytę).

Jeszcze jeden obrazek, z bliskiej przeszłości, może nawet teraźniejszości: mieszkanie w bloku. Wymiana starych okien na supernowoczesne: ciepłe i szczelne. Jest fajnie. Fajnie dopóki z przerażeniem nie zobaczycie kapiącej skroplonej pary wodnej na wewnętrznych stronach szyb oraz na ścianach przylegających do okien.

Tak, tak - to znak źle działającej, a raczej całkowitego braku wentylacji. Powietrze, by zostało wyciągnięte, musi skadś napłynąć. Jeżeli okna są szczelne, nie ma skąd napłynąć. W domu robi się termos, który po kilku latach tworzy brzydkie, czarne plany na ścianach, w kątach i za meblami...

Bez wentylacji wilgoć i zapach stęchlizny nie pozwala normalnie funkcjonować. Brak prawidłowo funkcjonującej wentylacji potrafi doprowadzić niejednego oszczędnego do ciężkiego bólu głowy. A jego dom do stanu wymagającego generalnego remontu już po jednym sezonie grzewczym.

problemy z wentylacją

Skraplanie się pary wodnej na wewnętrznych stronach szyb to ewidentny przykład braku dostatecznej wentylacji. Na zdjęciu widoczne również plamy pleśniowe na uszczelce przyszybowej. Zdjęcie wykonano w kamienicy (zero kratek wentylacyjnych w mieszkaniu, nawet w łazience), w której wszystkie stare drewniane okna (z naturalnymi nieszczelnościami) wymieniono na super szczelne okna plastykowe.

 

Zobacz pozostałe korzyści z rekuperacji

Opinie o Rekuperatory.pl

 • „Bardzo profesjonalna i rzetelna firma. Wszystko zgodnie z umową. Możliwość negocjacji..”

  Andrzej Lemański, Bystrzyca Kłodzka, dolnośląskie

 • Etap montażu mam już za sobą. Szybko, sprawnie. Polecam w 100 procentach.

  Michał Bartkiewicz, Ząbkowice Śl., woj. dolnośląskie

 • Rzetelna, terminowa i konkretna firma godna polecenia.

  Anna Rzeźnik, Chełmek, woj. małopolskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa.

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Stosunek do klienta bez zarzutu. Sprzęt najwyższej światowej klasy. Tylko tak trzymać. Mogę polecić każdemu Rekuperatory.pl.

  Andrzej Derlatka, Zielonki, woj. mazowieckie

 • Wszystko ok! Rekuperator działa bez zastrzeżeń. Polecam Rekuperatory.pl (ROHA Group)!

  Piotr Szczepanik, Węgrów-Liw, woj. mazowieckie

 • Dziękuję ogromnie Rekuperatory.pl za konsultacje! Zwróciłem się o przeanalizowanie mojego projektu rekuperacji, ponieważ mój wykonawca nie do końca chciał zrobić wentylacje z odzyskiem ciepła zgodnie z normami i standardami ogólnie obowiązującymi. Spotkałem się z dużą fachowością, zrozumieniem i pomocą. Gdybym mógł jeszcze raz wybrać wykonawcę rekuperacji, z pewnością wybrałbym Rekuperatory.pl!

  Tomasz Żmijewski, Nikielkowo, woj. warmińsko-mazurskie

 • Szybko, sprawie, czysto zamontowane urządzenie

  Piotr Nochowicz, Dzierzążenko, woj. wielkopolskie

 • Profesjonalne podejście, kompleksowa obsługa, wysokiej jakości urządzenie. Polecam.

  Artur Nawrot, Pieszków, woj. dolnośląskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Realizacja przebiegła bardzo sprawnie, szybko, zgodnie z projektem i założeniami.

  Po zakończeniu ekipa pozostawiła po sobie porządek.

  Tomek Kućmiński, Kwidzyn, woj. pomorskie

 • Montaż przebiegł bez najmniejszych problemów. Pracownicy wykazali się doświadczeniem, wiedzą i wysoką kulturą osobistą. Rekuperator został podłączony do wifi. Instruktaż przeprowadzony w sposób miły i przystępny.

  Polecam!

  Damian Doleciński, Gowarzewo, woj. wielkopolskie