Rola systemu rekuperacji wczesną wiosną

Jak działa system rekuperacji w maju?

Temperatury rzadko rozpieszczają na progu wiosny: zima tak łatwo się nie poddaje. Zazwyczaj wczesnym rankiem o tej porze roku nasze systemy pomiarowe we Wrocławiu notują około 8 stopni C!

Rekuperator robi jednak swoje i energią, jaką odzyskuje z powietrza wywiewanego z pomieszczeń, ogrzewa strumień świeżego powietrza zewnętrznego, który jest nawiewany do domu.

Ponieważ mamy na bieżąco podgląd na pracę centrali przez cały rok (tutaj znajdziesz bezpośredni dostęp) – także i w tym roku możemy zobaczyć, o ile wymiennik ciepła w rekuperatorze ogrzał strumień powietrza nawiewanego do pomieszczeń.

Temperatura powietrza czerpanego wynosiła dziś rano: 13,8oC. Wymiennik ciepła podgrzał ją – energią z powietrza wyciąganego z pomieszczeń – do 20,8oC. To równo 7 stopni!

Dziś system grzewczy już się u nas nie włączy!

 

 

Sięgamy jeszcze miesiąc wcześniej: około połowy kwietnia: z czerpanych 8,1 stopni C ogrzał go aż o 10,4 stopnia C: do 18,5 stopni!

 

Rola rekuperacji wiosna

Rekuperator ogrzał dzisiaj świeże powietrze zewnętrzne z temperatury 8,1 do 18,5 stopnia C.

 

Wczesną wiosną rekuperacja spełnia niezwykle ważne zadanie: opóźnia załączanie się ogrzewania. W cieplejszy dzień może się okazać, że sam rekuperator wystarczy do dostarczenia do pomieszczeń powietrza o komfortowej temperaturze. Dowiedz się więcej o rekuperacji tutaj.

W domach z rekuperacją można się już żegnać z wydatkami na centralne ogrzewanie.

Oprócz odzysku ciepła, rekuperacja dostarcza do pokojów przez całą dobę świeże powietrze, które jest dodatkowo filtrowane zanim trafi do pomieszczeń. Dostęp do powietrza zewnętrznego o niskiej zawartości dwutlenku węgla daje niezwykły komfort: i to przez całą dobę.

 

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Natalia Jarocka

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock