Rekuperacja Jordanów Śląski
Wrocław to miasto, w którym urodziła się rekuperacja! Tu swoją przygodę w 2002 zaczęła firma Rekuperatory.pl stopniowo rozszerzając swoją działalność na całą Polskę.
Obecnie siedziba firmy mieści się właśnie we Wrocławiu przy ul. Rudzkiej (niedaleko salonu Forda przy ul. Strzegomskiej). Zapraszamy do obejrzenia rekuperatora oraz instalacji rekuperacji. W show-roomie można także przetestować sterowanie najnowszej generacji rekuperatorem AERISnext.
Dowiedz się, jak działa rekuperacja i jakie są korzyści z jej stosowania (koszty, oszczędności, jak wybrać fachowca, na co zwrócić uwagę).
Skontaktuj się bezpośrednio z doradcą techniczno-handlowym na terenie Wrocławia i woj. dolnośląskiego.
Napisz do nas lub odwiedź nas w biurze we Wrocławiu, w którym działa również showroom, w którym na własnej skórze można poczuć, jaki komfort dostarcza rekuperacja oraz potestować automatykę rekuperatora.
Jeżeli szukasz dobrego instalatora systemu rekuperacji na terenie Jordanowa Śląskiego i powiatu wrocławskiego w województwie dolnośląskim - idealnie trafiłeś!
Rekuperacja
Świeże, filtrowane i ogrzane powietrze
Odzysk energii z powietrza wywiewanego
Rekuperacja Jordanów Śląski
Rekuperatory.plPoza tymi godzinami wyślij sms lub email - oddzwonię następnego dnia!
Możesz też wypełnić formularz obok.
Jordanów Śląski - montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Dowiedz się, kiedy i w jakich budynkach montuje się rekuperację
Regionalny doradca rekuperacji jest do Twojej dyspozycji w Jordanowie Śląskim i okolicach: Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Głogów, Lubin, Jelenia Góra, Świdnica i okolice
Otrzymaj fachową kalkulacjęMontaż rekuperacji na terenie województwa dolnośląskiego
Bezpłatna wycenaPoznaj 10 powodów, dlaczego warto mieć rekuperację
Wszyscy w Rekuperatory.pl uważamy, że nie ma lepszej wentylacji niż mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Jesteśmy absolutnymi jej fanami. Ponieważ projektujemy, wykonujemy oraz użytkujemy rekuperację we własnych domach, wiemy, jakie są jej plusy i minusy. Poniżej lista rzeczywistych faktów, które zdecydowanie przemawiają za rekuperacją.
Fakty za rekuperacją:
- Idealny klimat i komfort we wszystkich pomieszczeniach w domu: zawsze świeżo i pachnąco, rześko. Jakość nie do osiągnięcia w domach wentylowanych grawitacyjnie.
- Wysokie oszczędności na ogrzewaniu: nawet do 50% w miesiącach zimowych w porównaniu do działającej wentylacji grawitacyjnej. Rekuperator odzyskuje ciepło z powietrza wyciąganego z pomieszczeń i przekazuje je do powietrza nawiewanego.
- Filtrowanie, oczyszczanie powietrza nawiewanego. Do domu trafia powietrze zaciągnięte bezpośrednio z zewnątrz, jednak przechodzi ono przez filtr w rekuperatorze i jest oczyszczane. Poziom oczyszczania zależy od zastosowanego poziomu oczyszczania: filtry G4, filtry F7, system antysmogowy ALPHAclear.
- Ograniczenie energochłonności budynku. Od 1.01. 2021 budynki muszą spełniać nowe wymagania techniczne w zakresie energochłonności. Dom jednorodzinny nie może przekroczyć zużycia Energii Pierwotnej (EP) na poziomie 70 kWh/(m2rok). Rekuperacja to jeden z efektywniejszych i najsensowniejszych sposobów na spełnienie tych wymagań.
- Do rekuperatora można podłączyć (ale nie trzeba) gruntowy wymiennik ciepła, który dodatkowo zwiększy energetyczne zyski z rekuperacji (bo wstępnie opracowuje temperaturę powietrza podawanego do rekuperatora). GWC wykorzystuje energię zgromadzoną w gruncie na głębokości około 1,5 m.
- Możliwość zaawansowanej filtracji powietrza. Do rekuperatora dokupić można filtr o podwyższonej klasie filtracji (F7), który zatrzyma większość zanieczyszczeń smogowych (w tym najdrobniejszy pył PM1). Można także zamontować system antysmogowy ALPHAclear, które z nawiewanego powietrza wyeliminuje bakterie, wirusy oraz wzbogaci go o korzystne jony ujemne.
- Odprowadzenie wilgoci i niechcianych zapachów. Rekuperacja szybko odprowadza zapachy z gotowania kalafiora, bigosu. Dym papierosowy, etc. oraz wilgoć. Wystarczy na kilka minut ustawić rekuperator na przewietrzanie.
- Stała, kontrolowana wymiana powietrza. Wentylacja (wymiana powietrza) w domu z rekuperacją jest pod absolutną kontrolą. Je ona zupełnie niezależna od warunków atmosferycznych (jak to ma miejsce w przypadku wentylacji grawitacyjnej).
- W domu z rekuperacją, aby przewietrzyć, nie trzeba otwierać okien, chociaż można. W lecie wydaje się to być błogosławieństwem, bo nie wpuszcza się do domu żadnych insektów: much ani komarów. Mimo zamkniętych okien w domu jest świeżo i rześko, a jakość higieniczna powietrza wysoka. Lepiej się oddycha, śpi. Ma się wyższy poziom energii.
- Obniżenie zapotrzebowania energetycznego budynku. Rekuperacja obniża konsumpcję energetyczną, co przynosi realne korzyści finansowe na etapie inwestycji w pompę ciepła. Oszczędności klientów Rekuperatory.pl sięgają do 15 tys. zł: niższej mocy pompa ciepła, krótszy odwiert do dolnego źródła PC, mniej pętli ogrzewania płaszczyznowego.
Warto wiedzieć
- Koszty inwestycyjne. Ponieważ dokupujesz rekuperator, kładziesz instalację: to dodatkowe rzeczy, w które trzeba zainwestować na etapie budowy domu. Mądrze zaplanowana rekuperacja może jednak kosztować znacznie mniej, niż wynika to z oferty firmy instalacyjnej. W Rekuperatory.pl wiemy, na czym inwestor może zdecydowanie oszczędzić. Są to m.in. – rezygnacja z części kominów (lub szachtów wentylacyjnych), – zastąpienie części okien dużo tańszymi szkleniami stałymi (zwykle w domu udaje nam się zrezygnować z 5-6 skrzydeł), – całkowita eliminacja nawiewników, napowietrzaków, nasad kominowych oraz innych.
- Koszty eksploatacyjne: przeglądy serwisowe: raz w roku (aktualne ceny tutaj: https://www.rekuperatory.pl/oferta/przeglad-serwisowy) + wymiana filtrów raz na 3 (aktualne ceny tutaj: www.kupfiltry.pl/). Rekuperator jest urządzeniem elektrycznym. Konsumpcja prądu wynosi od 92,4 do 343,90 zł/rocznie.
- Zabrudzenia wokół anemostatów na suficie. Co jakiś czas, w zależności od czystości powietrza zewnętrznego, regularności wymiany filtrów i stopnia ich zabrudzenia, musisz czyścić okolice punktów nawiewnych (anemostatów), bo gromadzi się przy nich kurz i go widać w postaci szarych obwódek. Czyści się je raz na kilka miesięcy szczotką odkurzacza lub szmatką. Koniecznie suchą.
- Szczeliny wentylacyjne w drzwiach wewnętrznych. Kupując drzwi musisz zadbać, by miały one podcięcia umożliwiające transfer powietrza między pomieszczeniami. To wymaganie dotyczy wszystkich budynków z każdym rodzajem wentylacji, ale przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła = rekuperacji szczególnie ważne jest, by tego transferu nie utrudniać.
- White noise. W rekuperatorze działają wentylatory, które – w zależności od włączonego biegu urządzenia emitują dźwięk. To dlatego rekuperatora nie wiesza się w sypialni, ale na poddaszu, w garażu, czy w kotłowni. Dobrze zaprojektowanej i wykonanej rekuperacji nie słychać. Uwierzcie, że głośniejszy jest szum wody w grzejnikach.
- Błędy niedoświadczonej firmy instalacyjnej. Największym PRZECIW rekuperacji może być zlecenie jej montażu firmie instalacyjnej, która zrobi ją byle jak. Bo to najczęściej się mści. Oj wiemy na ten temat naprawdę dużo obsługując serwis Rekuperatory.pl. Korzystajcie z doświadczonych firm, którym możecie zaufać, które zrobią porządny projekt i odzwierciedlą go równie porządnie na etapie montażu.