Wycena na montaż

Wrocław to miasto, w którym urodziła się rekuperacja!

Jeżeli szukasz dobrego instalatora systemu rekuperacji we Wrocławiu lub na terenie województwa dolnośląskiego - idealnie trafiłeś!

Tu swoją przygodę w 2002 zaczęła firma Rekuperatory.pl stopniowo rozszerzając swoją działalność na całą Polskę. 

Obecnie siedziba firmy mieści się właśnie we Wrocławiu przy ul. Rudzkiej (niedaleko salonu Forda przy ul. Strzegomskiej). Zapraszamy do obejrzenia rekuperatora oraz instalacji rekuperacji. W show-roomie można także przetestować sterowanie najnowszej generacji rekuperatorem AERISnext 

Doradca Rekuperatory.pl na terenie Wrocławia i okolic oraz w miastach: Wałbrzych, Legnica, Głogów, Lublin, Jelenia Góra i okolice

Dowiedz się, jak działa rekuperacja i jakie są korzyści z jej stosowania
(koszty, oszczędności, jak wybrać fachowca, na co zwrócić uwagę)

 

Jeżeli wybrałeś już projekt domu

...lub dopiero go poszukujesz...

....lub jesteś na każdym innym etapie budowy

wypełnij formularz i zamów indywidualną ofertę: https://www.rekuperatory.pl/zapytanie-ofertowe


Możesz też napisać bezpośrednio: pytania@rekuperatory.pl lub odwiedzić nas w biurze we Wrocławiu:

 

Kontakt bezpośredni z doradcą techniczno-handlowym na terenie Wrocławia i woj. dolnośląskiego:

725 395 685

 

Poznaj 10 powodów za rekuperacją i 10 przeciw!

Wszyscy w Rekuperatory.pl uważamy, że nie ma lepszej wentylacji niż rekuperacja. Jesteśmy absolutnymi jej fanami. Ponieważ projektujemy, wykonujemy oraz użytkujemy rekuperację we własnych domach, wiemy, jakie są jej plusy i minusy.

Poniżej lista rzeczywistych faktów, które zdecydowanie przemawiają za rekuperacją i takich, które mogą być minusami: 

 

ZA

 1. Idealny klimat i komfort we wszystkich pomieszczeniach w domu: zawsze świeżo, pachnąco, cudownie! Jakość nie do osiągnięcia w domach wentylowanych grawitacyjnie.
 2. Wysokie oszczędności na ogrzewaniu: nawet do 50% w miesiącach zimowych. Rekuperator odzyskuje ciepło z powietrza wyciąganego z pomieszczeń i przekazuje je do powietrza nawiewanego. Latem jest to 
 3. Filtrowanie, oczyszczanie powietrza nawiewanego. Do domu trafia powietrze zaciągnięte bezpośrednio z zewnątrz, jednak przechodzi ono przez filtr w rekuperatorze i jest oczyszczane. Poziom oczyszczania zależy od zastosowanego filtra o określonej klasie filtracji. 
 4. Ograniczenie energochłonności budynku. Od roku 2017, a potem od 2021 budynki muszą spełniać unijne wymagania w zakresie energochłonności w zakresach odpowiednio 95 i 70 kWh/(m2/rok). Rekuperacja to jeden z efektywniejszych sposobów na spełnienie tych wymagań. 
 5. Do rekuperatora można podłączyć (ale nie trzeba) gruntowy wymiennik ciepła, który dodatkowo zwiększy energetyczne zyski z rekuperacji (bo wstępnie opracowuje temperaturę powietrza podawanego do rekuperatora). GWC wykorzystuje energię zgromadzoną w gruncie na głębokości około 1,5 m. 
 6. Możliwość zaawansowanej filtracji powietrza. Do rekuperatora dokupić można filtr o podwyższonej klasie filtracji (F7), który zatrzyma większość zanieczyszczeń smogowych (w tym najdrobniejszy pył PM1). Można także zamontować urządzenie OXYinside, które z nawiewanego powietrza wyeliminuje bakterie, wirusy oraz wzbogaci go o korzystne jony ujemne. 
 7. Odprowadzenie wilgoci i niechcianych zapachów.  Rekuperacja szybko odprowadza zapachy z gotowania kalafioru, bigosu. Dym papierosowy, etc. oraz wilgoć. Wystarczy na kilka minut ustawić rekuperator na przewietrzanie.  
 8. Stała, kontrolowana wymiana powietrza. Wentylacja (wymiana powietrza) w domu z rekuperacją jest pod absolutną kontrolą. Je ona zupełnie niezależna od warunków atmosferycznych (jak to ma miejsce w przypadku wentylacji grawitacyjnej). 
 9. W domu z rekuperacją nie musisz otwierać okien, by wietrzyć. Nie musisz, ale możesz. W lecie wydaje się to być błogosławieństwem, bo nie wpuszczasz do domu żadnych insektów: szczególnie po zmierzchu. Mimo zamkniętych okien w domu jest świeżo. Komary zostają na kratce czerpni (wlocie powietrza do rekuperacji). 
 10. Obniżenie zapotrzebowania energetycznego budynku. Rekuperacja obniża konsumpcję energetyczną, co przynosi realne korzyści finansowe na etapie inwestycji w pompę ciepła. Oszczędności klientów Rekuperatory.pl sięgają do 15 tys. zł: niższej mocy pompa ciepła, krótszy odwiert do dolnego źródła PC, mniej pętli ogrzewania płaszczyznowego. 

 

PRZECIW

 1. Koszty inwestycyjne. Ponieważ dokupujesz rekuperator, kładziesz instalację: to dodatkowe rzeczy, w które trzeba zainwestować na etapie budowy domu. Mądrze zaplanowana rekuperacja może jednak kosztować znacznie mniej, niż wynika to z oferty firmy instalacyjnej. W Rekuperatory.pl wiemy, na czym inwestor może zdecydowanie oszczędzić. Są to m.in. - rezygnacja z części kominów (lub szachtów wentylacyjnych), - zastąpienie części okien dużo tańszymi szkleniami stałymi (zwykle w domu udaje nam się zrezygnować z 5-6 skrzydeł), - całkowita eliminacja nawiewników, napowietrzaków, nasad kominowych oraz inne. 
 2. Koszty eksploatacyjne: przeglądy serwisowe: raz w roku 350 zł (akutalne ceny tutaj: https://www.rekuperatory.pl/oferta/przeglad-serwisowy) + wymiana filtrów raz na 3 (aktualne ceny tutaj: http://www.kupfiltry.pl/). Rekuperator jest urządzeniem elektrycznym. Konsumpcja prądu wynosi około 0,40 zł/dziennie. 
 3. Zabrudzenia wokół anemostatów na suficie. Co jakiś czas, w zależności od czystości powietrza zewnętrznego, regularności wymiany filtrów i stopnia ich zabrudzenia, musisz czyścić okolice punktów nawiewnych (anemostatów), bo gromadzi się przy nich kurz i go widać w postaci szarych obwódek.Czyści się je raz na kilka miesięcy szczotką odkurzacza lub szmatką. Koniecznie suchą. 
 4. Szczeliny wentylacyjne w drzwiach wewnętrznych. Kupując drzwi musisz zadbać, by miały one podcięcia umożliwiające transfer powietrza między pomieszczeniami. To wymaganie dotyczy wszystkich budynków z każdym rodzajem wentylacji, ale przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła = rekuperacji szczególnie ważne jest, by tego transferu nie utrudniać. 
 5. Rekuperator to urządzenie, które może się zepsuć. Musisz liczyć się z awarią rekuperatora, która może się przecież przytrafić.... Zepsuć może się m.in. wentylator lub elektryka. Rzadkie to przypadki, ale....  W okresie gwarancyjnym są bezpłatne, potem naprawę można zamówić w serwisie Rekuperatory.pl. 
 6. White noise. W rekuperatorze działają wentylatory, które - w zależności od włączonego biegu urządzenia emitują dźwięk. To dlatego rekuperatora nie wiesza się w sypialni, ale na poddaszu, w garażu, czy w kotłowni. Dobrze zaprojektowanej i wykonanej rekuperacji nie słychać. Uwierzcie, że głośniejszy jest szum wody w grzejnikach. 
 7. Błędy niedoświadczonej firmy instalacyjnej. Największym PRZECIW rekuperacji może być zlecenie jej montażu firmie instalacyjnej, która zrobi ją byle jak. Bo to najczęściej się mści. Oj wiemy na ten temat naprawdę dużo obsługując serwis Rekuperatory.pl. Korzystajcie z doświadczonych firm, którym możecie zaufać, które zrobią porządny projekt i odzwierciedlą go równie porządnie na etapie montażu. 

 Pytania? pytania@rekuperatory.pl

 

Opinie o Rekuperatory.pl

 • „Bardzo profesjonalna i rzetelna firma. Wszystko zgodnie z umową. Możliwość negocjacji..”

  Andrzej Lemański, Bystrzyca Kłodzka, dolnośląskie

 • Etap montażu mam już za sobą. Szybko, sprawnie. Polecam w 100 procentach.

  Michał Bartkiewicz, Ząbkowice Śl., woj. dolnośląskie

 • Rzetelna, terminowa i konkretna firma godna polecenia.

  Anna Rzeźnik, Chełmek, woj. małopolskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa.

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Stosunek do klienta bez zarzutu. Sprzęt najwyższej światowej klasy. Tylko tak trzymać. Mogę polecić każdemu Rekuperatory.pl.

  Andrzej Derlatka, Zielonki, woj. mazowieckie

 • Wszystko ok! Rekuperator działa bez zastrzeżeń. Polecam Rekuperatory.pl (ROHA Group)!

  Piotr Szczepanik, Węgrów-Liw, woj. mazowieckie

 • Dziękuję ogromnie Rekuperatory.pl za konsultacje! Zwróciłem się o przeanalizowanie mojego projektu rekuperacji, ponieważ mój wykonawca nie do końca chciał zrobić wentylacje z odzyskiem ciepła zgodnie z normami i standardami ogólnie obowiązującymi. Spotkałem się z dużą fachowością, zrozumieniem i pomocą. Gdybym mógł jeszcze raz wybrać wykonawcę rekuperacji, z pewnością wybrałbym Rekuperatory.pl!

  Tomasz Żmijewski, Nikielkowo, woj. warmińsko-mazurskie

 • Szybko, sprawie, czysto zamontowane urządzenie

  Piotr Nochowicz, Dzierzążenko, woj. wielkopolskie

 • Profesjonalne podejście, kompleksowa obsługa, wysokiej jakości urządzenie. Polecam.

  Artur Nawrot, Pieszków, woj. dolnośląskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Realizacja przebiegła bardzo sprawnie, szybko, zgodnie z projektem i założeniami.

  Po zakończeniu ekipa pozostawiła po sobie porządek.

  Tomek Kućmiński, Kwidzyn, woj. pomorskie

 • Montaż przebiegł bez najmniejszych problemów. Pracownicy wykazali się doświadczeniem, wiedzą i wysoką kulturą osobistą. Rekuperator został podłączony do wifi. Instruktaż przeprowadzony w sposób miły i przystępny.

  Polecam!

  Damian Doleciński, Gowarzewo, woj. wielkopolskie