Po czym poznasz, że Twój dom będzie zdrowy?

Masz kłopoty ze snem? Boli Cię głowa? Cierpisz na jakieś dolegliwości układu oddechowego? Masz alergię? Obniżoną odporność? Szczególne wymagania? Sprawdź, jaka jest jakość powietrza, którym oddychasz!Co zapewnia rekuperacjaJeśli mieszkasz w zdrowym, pełnym świeżego i czystego powietrza domu z rekuperacją – masz ogromnego farta. Rekuperacja bez żadnych strat energetycznych (a nawet z oszczędnościami), bez wietrzenia, przeciągów oraz bez nawiewników w oknach wymienia zużyte powietrze na świeże.

Jaki jest zdrowy dom

Jak wynika z raportu opracowanego na konferencję Zdrowy Dzień Budynków 2017 (Healthy Buldings Day) Europejczycy ponad 90% życia spędzamy wewnątrz pomieszczeń. Czym wtedy oddychamy?Wiele osób doświadcza wtedy ciągłego kontaktu z:
  • nadmierną wilgotnością i pleśnią
  • niedostateczną ilością światła
  • niekomfortową temperaturą
  • niską jakością powietrza wewnętrznego
Przekłada się to wprost na kondycję psychofizyczną i zdrowie: cierpią na astmę, przewlekłe choroby płuc i inne choroby układu oddechowego, mają kłopoty ze snem i koncentracją oraz nawracające bóle głowy.Szacuje się, że wydatki na leczenie tych osób kosztują Europę rocznie ponad 82 billionów Euro!Wszystko z powodu jakości budynków w Europie, która pozostawia wiele do życzenia w kwestii ogrzewania, wilgotności, oświetlenia i wentylacji. Znacie raport Veluxa z 2016r „Barometr Zdrowych Domów?”. Można go przeczytać tutajBudując dom warto pamiętać więc o wentylacji: efektywnej, energooszczędnej, dodatkowo filtrującej, a nawet oczyszczającej nawiewane powietrze. Taka wentylacja idealnie pasuje do ciepłego domu, bo bez strat energetycznych dostarcza idealną ilość świeżego powietrza wspomagając dobry sen i zdrowie. Decydując się na rekuperację pamiętać warto, że:
  1. w domu z rekuperacją możesz otwierać okna(!)
  2. część okien możesz zrobić nieotwieranych (tzw. szklenia stałe: piękne i dużo tańsze)
  3. nie powinieneś w oknach w domu z rekuperacją stosować nawiewników (okna powinny być maksymalnie szczelne)
Wentylacja przy szczelnych oknach

W domu z rekuperacją każdy dobrze się czuje i oddycha świeżym powietrzem przez całą dobę.

  

Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

AERIS
AERISnext
Alpha Clear
Climate Recovery
Drafton
NeoFlexPRO
NeoFlex®GOLD
NeoFlex®STDTM
NeoStalTM
Nubo
SoundBlock