Rekuperacja
Realizacje
Wycena
Kontakt

Po czym poznasz, że Twój dom będzie zdrowy?

Spis treściWybierz interesujący cię temat

  1. Jaki jest zdrowy dom
Masz kłopoty ze snem? Boli Cię głowa? Cierpisz na jakieś dolegliwości układu oddechowego? Masz alergię? Obniżoną odporność? Szczególne wymagania? Sprawdź, jaka jest jakość powietrza, którym oddychasz! Co zapewnia rekuperacja Jeśli mieszkasz w zdrowym, pełnym świeżego i czystego powietrza domu z rekuperacją – masz ogromnego farta. Rekuperacja bez żadnych strat energetycznych (a nawet z oszczędnościami), bez wietrzenia, przeciągów oraz bez nawiewników w oknach wymienia zużyte powietrze na świeże.

Jaki jest zdrowy dom

Jak wynika z raportu opracowanego na konferencję Zdrowy Dzień Budynków 2017 (Healthy Buldings Day) Europejczycy ponad 90% życia spędzamy wewnątrz pomieszczeń. Czym wtedy oddychamy? Wiele osób doświadcza wtedy ciągłego kontaktu z:
  • nadmierną wilgotnością i pleśnią
  • niedostateczną ilością światła
  • niekomfortową temperaturą
  • niską jakością powietrza wewnętrznego
Przekłada się to wprost na kondycję psychofizyczną i zdrowie: cierpią na astmę, przewlekłe choroby płuc i inne choroby układu oddechowego, mają kłopoty ze snem i koncentracją oraz nawracające bóle głowy. Szacuje się, że wydatki na leczenie tych osób kosztują Europę rocznie ponad 82 billionów Euro! Wszystko z powodu jakości budynków w Europie, która pozostawia wiele do życzenia w kwestii ogrzewania, wilgotności, oświetlenia i wentylacji. Znacie raport Veluxa z 2016r „Barometr Zdrowych Domów?”. Można go przeczytać tutaj Budując dom warto pamiętać więc o wentylacji: efektywnej, energooszczędnej, dodatkowo filtrującej, a nawet oczyszczającej nawiewane powietrze. Taka wentylacja idealnie pasuje do ciepłego domu, bo bez strat energetycznych dostarcza idealną ilość świeżego powietrza wspomagając dobry sen i zdrowie.   Decydując się na rekuperację pamiętać warto, że:
  1. w domu z rekuperacją możesz otwierać okna(!)
  2. część okien możesz zrobić nieotwieranych (tzw. szklenia stałe: piękne i dużo tańsze)
  3. nie powinieneś w oknach w domu z rekuperacją stosować nawiewników (okna powinny być maksymalnie szczelne)
Wentylacja przy szczelnych oknach

W domu z rekuperacją każdy dobrze się czuje i oddycha świeżym powietrzem przez całą dobę.