Rekuperatory.pl
603 446 366

Rekuperacja w domu parterowym

Lubimy parterówki! Raz, że można całą instalację schować na izolowanym poddaszu nieużytkowym, dwa, że są piękne w swojej prostocie.

Jednak w przypadku tego pięknego domu w Wielkiej Lipie w woj. dolnośląskim inwestor nieco skomplikował sytuację…;) W planie ma bowiem adaptację poddasza nieużytkowego w przyszłości i ono także zostało już przygotowanie pod działanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Póki co jednak przygotowaliśmy do uruchomienia 304 m2 parteru, które będzie wentylował niezawodny rekuperator AERISnext 600 ERV z wymiennikiem entalpicznym.

Wymiennik ten – oprócz energii – z powietrza wywiewanego z pomieszczeń, potrafi odzyskiwać wilgoć i przekazywać ją do powietrza nawiewanego.

Instalacja została oparta na klasycznej instalacji ze stali spiro oraz na systemie NeoFlex®STD z przewodami z PE, które docelowo zostaną zalane w posadzce.

Instalację wzbogaci także system antysmogowy ALPHAclear, który w zimie zadba o eliminację ponad 98% frakcji pyłu zawieszonego z powietrza (smogu), a latem wyeliminuje alergeny. Powietrze w takim domu będzie nie tylko świeże, ale także o dużo wyższej jakości niż powietrze zewnętrzne.

Bilans powietrzny wyszedł nam na poziomie 500m3.

Zaprojektowane zostały 23 anemostaty, w tym 10 nawiewnych i 13 wywiewnych.

Montaż rekuperatora i uruchomienie instalacji wraz z regulacją wszystkich punktów nawiewnych i wywiewnych przewidziano na grudzień 2022.