Kontroluj filtry w rekuperatorze. Koniecznie.

Jak często zmieniać filtry w rekuperatorze?

Najlepsza odpowiedź pod słońcem to: zawsze wtedy, kiedy się zabrudzą – u każdego nieco inaczej. Generalnie jednak przyjąć należy, że jest to raz na 4 – 6 mcy. Nie rzadziej niż raz na 2 mce czystość filtrów trzeba skontrolować organoleptycznie oceniając przede wszystkim ich wygląd. Filtry brudne, zakurzone, należy wyczyścić na sucho odkurzaczem (nigdy na mokro!).

Jeśli są bardzo brudne lub były już odkurzane, należy je wymienić na nowe.

Filtry rekuperator

Brudny filtr z rekuperatora AERISnext – należy go wymienić na nowy.

 

W zależności od miejsca zamieszkania i od czystości powietrza, filtr może brudzić się z różną szybkością. I wcale nie znaczy, że jak masz dom pod lasem, brudzić się będzie mniej: zanieczyszczenia, które 'zapchają’ filtr mogą być organiczne… Dlatego najbardziej prawdziwa odpowiedź jest właśnie taka: filtr w rekuperatorze wymieniaj wtedy, jak się zabrudzi.

Zabrudzone filtry w rekuperatorze znacznie osłabiają przepływ powietrza, zarówno nawiewanego i wywiewanego, a także nie oczyszczają powietrza tak, jak by mogłyby to robić, gdyby były czyste. Obciążone kurzem wentylatory mogą również ulec awarii. Filtry więc wymieniać należy obowiązkowo. Filtry wielorazowe kieszeniowe zastosowane w AERISnext jeden raz można odkurzyć. Przy kolejnym zabrudzeniu należy bezwzględnie je wymienić.

Filtrów nie pierzemy, nie myjemy w zmywarce, nie trzepiemy, nie przemywamy szmatką ani szczotką na mokro. Nie przedmuchujemy, nie przepłukujemy, nie walimy nimi o kolano ani o elewację.

Filtry wymieniamy na nowe: www.kupfiltry.pl.

Uwaga: filtry o zwiększonej klasie filtracji F7 (czerwone) brudzą się szybciej (bo są dokładniejsze). A warto je mieć, bo zatrzymują większość pyłu zawieszonego obecnego w smogu. 

Filtry g4 f7

Komplet filtrów F7/G4: czerwony + czarny.

 

Do urządzenia włóżcie tak, by ten dokładniejszy był na nawiewie: wtedy powietrze wchodzące do budynku będzie jeszcze dokładniej oczyszczone.

Jak czesto wymiana filtrow

Filtr F7 zamontuj na nawiewie.

 

Filtr w rekuperatorze

Brudny filtr w rekuperatorze nie dość, że nie zatrzymuje zanieczyszczeń, to upośledza pracę całego systemu wentylacyjnego. Widzicie te 'koty’ z kurzu? Mam takie same pod kanapą jak zapomnę odkurzyć…

 

Czysty i brudny aeris next

Do kubła z brudnym filtrem z rekuperatora (po prawej)! Po lewej nowy filtr.

 

Czysty i oryginalny filtr do rekuperatora

Fragment filtra kieszeniowego G4 z rekuperatora AERISnext fabrycznie montowanego w urządzeniu: czyściutki. Gotowy zatrzymać wszystko, co mogłoby trafić do płuc.

Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

AERIS
AERISnext
Alpha Clear
Climate Recovery
Drafton
NeoFlexPRO
NeoFlex®GOLD
NeoFlex®STDTM
NeoStalTM
Nubo
SoundBlock