Kontroluj filtry w rekuperatorze. Koniecznie.

Jak często zmieniać filtry w rekuperatorze?

Najlepsza odpowiedź pod słońcem to: zawsze wtedy, kiedy się zabrudzą – u każdego nieco inaczej. Generalnie jednak przyjąć należy, że jest to raz na 4 – 6 mcy. Nie rzadziej niż raz na 2 mce czystość filtrów trzeba skontrolować organoleptycznie oceniając przede wszystkim ich wygląd. Filtry brudne, zakurzone, należy wyczyścić na sucho odkurzaczem (nigdy na mokro!).

Jeśli są bardzo brudne lub były już odkurzane, należy je wymienić na nowe.

Filtry rekuperator

Brudny filtr z rekuperatora AERISnext – należy go wymienić na nowy.

 

W zależności od miejsca zamieszkania i od czystości powietrza, filtr może brudzić się z różną szybkością. I wcale nie znaczy, że jak masz dom pod lasem, brudzić się będzie mniej: zanieczyszczenia, które 'zapchają’ filtr mogą być organiczne… Dlatego najbardziej prawdziwa odpowiedź jest właśnie taka: filtr w rekuperatorze wymieniaj wtedy, jak się zabrudzi.

Zabrudzone filtry w rekuperatorze znacznie osłabiają przepływ powietrza, zarówno nawiewanego i wywiewanego, a także nie oczyszczają powietrza tak, jak by mogłyby to robić, gdyby były czyste. Obciążone kurzem wentylatory mogą również ulec awarii. Filtry więc wymieniać należy obowiązkowo. Filtry wielorazowe kieszeniowe zastosowane w AERISnext jeden raz można odkurzyć. Przy kolejnym zabrudzeniu należy bezwzględnie je wymienić.

Filtrów nie pierzemy, nie myjemy w zmywarce, nie trzepiemy, nie przemywamy szmatką ani szczotką na mokro. Nie przedmuchujemy, nie przepłukujemy, nie walimy nimi o kolano ani o elewację.

Filtry wymieniamy na nowe: www.kupfiltry.pl.

Uwaga: filtry o zwiększonej klasie filtracji F7 (czerwone) brudzą się szybciej (bo są dokładniejsze). A warto je mieć, bo zatrzymują większość pyłu zawieszonego obecnego w smogu. 

Filtry g4 f7

Komplet filtrów F7/G4: czerwony + czarny.

 

Do urządzenia włóżcie tak, by ten dokładniejszy był na nawiewie: wtedy powietrze wchodzące do budynku będzie jeszcze dokładniej oczyszczone.

Jak czesto wymiana filtrow

Filtr F7 zamontuj na nawiewie.

 

Filtr w rekuperatorze

Brudny filtr w rekuperatorze nie dość, że nie zatrzymuje zanieczyszczeń, to upośledza pracę całego systemu wentylacyjnego. Widzicie te 'koty’ z kurzu? Mam takie same pod kanapą jak zapomnę odkurzyć…

 

Czysty i brudny aeris next

Do kubła z brudnym filtrem z rekuperatora (po prawej)! Po lewej nowy filtr.

 

Czysty i oryginalny filtr do rekuperatora

Fragment filtra kieszeniowego G4 z rekuperatora AERISnext fabrycznie montowanego w urządzeniu: czyściutki. Gotowy zatrzymać wszystko, co mogłoby trafić do płuc.

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na marketing bezpośredni ze strony Roha Group Sp. z o.o. oraz Roha Energy Sp. z o.o. Działania marketingowe będą polegać na przygotowaniu i przekazaniu wyceny, która będzie zawierać informację handlową o produktach i usługach spółki lub jej partnerów.

  Przesyłając formularz, akceptujesz warunki świadczenia tej usługi przygotowania i przekazania wyceny.

  Będziemy przetwarzać twoje dane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu — naszego i naszych partnerów, który polega na promowaniu własnych produktów i usług. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności, która zawiera też informacje o twoich prawach.

  Zgodę możesz wycofać, a wobec przetwarzania danych sprzeciwić się w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem działań, które miały miejsce do chwili jej cofnięcia, w tym przetwarzanie twoich danych.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Jolanta Chyb

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock