Rekuperatory.pl
603 446 366

Filtr G4

Filtry plisowane do AERISnext. Klasa filtracyjna średnia G4

Oryginalne, wysokiej jakości filtry plisowane kasetowe do wszystkich modeli central wentylacyjnych AERISnext:

  • AERISnext 350
  • AERISnext 450
  • AERISnext 600

Filtry posiadają maksymalną powierzchnię filtracyjną i relatywnie niski opór wstępny przepływu powietrza: do 250 Pa. Posiadają przedłużoną trwałość przy zachowaniu dokładnej jakości filtrowania.

Filtry nadają się do jednorazowego wyczyszczenia na sucho (odkurzenia). Filtrów nie należy moczyć, gdyż stracą swoje właściwości filtracyjne.

Sprawdź aktualną dostępność i promocje w sklepie internetowym

Komplet dwóch oryginalnych plisowanych filtrów kasetowych do rekuperatora w średniej klasie filtracji G4/ISO COARSE. UWAGA! Dla tych rekuperatorów dostępne są również filtry dokładniejsze, o wyższej klasie filtracji!Filtry pasują do każdego rekuperatora serii AERISnext niezależnie od wymiennika, jaki posiada rekuperator: zwykły (VV), czy entalpiczny (ERV). Nie ma też znaczenia wersja rekuperatora: prawa (R), czy lewa (L).Filtry G4 zgrubne filtrują średnio mniej niż 50% cząstek stałych największego pyłu PM10.Filtry posiadają wyraźne oznaczenia o prawidłowej pozycji montażu (jedną stroną do góry). Dodatkowo wyposażono je w klapę filtra o unikatowej konstrukcji, która spełnia rolę dodatkowego odpylacza. Na wierzchołkach filtrów umieszczono trójkątne ściągacze do łatwego wyjmowania filtra z urządzenia. Całość jest specjalistycznie klejona i uszczelniona w stabilnej ramce wykonanej z papieru i podlegającej recyklingowi.Podstawą sygnalizacji zanieczyszczenia filtrów w rekuperatorach AERISnext jest ilość przefiltrowanego powietrza. Filtr wymienia się po przefiltrowaniu określonej liczby m³ powietrza LUB po upływie sześciu miesięcy (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Tym samym ostrzeżenie pojawi się wcześniej, jeśli przepływ powietrza jest duży.

Najważniejsze cechy filtrów plisowanych w klasie filtracyjnej średniej G4

  • Średnie zatrzymanie pyłu syntetycznego(%) w klasie filtra G4 wynosi 90≤ Am.
  • Wymiar filtra: 160 x 500 x 25 mm.
  • pasują do wszystkich rekuperatorów AERISnext
  • do ich montażu nie są wymagane żadne narzędzia
  • spełniają wymagania normy ISO 16890
  • wytrzymałość na wilgoć 100%
Am (średnie zatrzymanie pyłu) – stosunek całkowitej ilości pyłu testowego zatrzymanego przez filtr do całkowitej ilości pyłu podanego aż do osiągnięcia końcowego oporu przepływu powietrza
Do rekuperatora AERISnext możesz także zamontować dokładniejsze filtry o wyższej klasie filtracji