Filtr F7

Filtry plisowane do AERISnext/2 szt. Klasa filtracyjna dokładna F7 oraz średnia G4

Oryginalne, wysokiej jakości filtry plisowane kasetowe do wszystkich modeli central wentylacyjnych AERISnext:

  • AERISnext 350
  • AERISnext 450
  • AERISnext 600

Filtry posiadają maksymalną powierzchnię filtracyjną i relatywnie niski opór wstępny przepływu powietrza: do 450 Pa. Posiadają przedłużoną trwałość przy zachowaniu dokładnej jakości filtrowania.

Filtry nadają się do jednorazowego wyczyszczenia na sucho (odkurzenia). Filtrów nie należy moczyć, gdyż stracą swoje właściwości filtracyjne.

Sprawdź aktualną dostępność i promocje w sklepie internetowym

Komplet dwóch oryginalnych plisowanych filtrów kasetowych do rekuperatora.Jeden filtr w średniej klasie filtracji G4/ISO COARSE, drugi w klasie dokładnej F7/ISO ePM1. Filtr o klasie F7 montuje się na nawiewie powietrza, filtr o niższej klasie G4 na wywiewie.Filtry pasują do każdego rekuperatora serii AERISnext niezależnie od wymiennika, jaki posiada rekuperator: zwykły (VV), czy entalpiczny (ERV). Nie ma też znaczenia wersja rekuperatora: prawa (R), czy lewa (L).Filtry w dokładnej klasie filtracji F7/ISO ePM1 zatrzymują nie mniej niż 50% najmniejszego pyłu PM1, a ich średnia skuteczność filtracji dla cząstek 40 µm wynosi nie mniej niż 80%.Filtry G4/ISO COARSE zgrubne filtrują średnio mniej niż 50% cząstek stałych największego pyłu PM10.Filtry posiadają wyraźne oznaczenia o prawidłowej pozycji montażu (jedną stroną do góry). Dodatkowo wyposażono je w klapę filtra o unikatowej konstrukcji, która spełnia rolę dodatkowego odpylacza. Na wierzchołkach filtrów umieszczono trójkątne ściągacze do łatwego wyjmowania filtra z urządzenia. Całość jest specjalistycznie klejona i uszczelniona w stabilnej ramce wykonanej z papieru i podlegającej recyclingowi.Podstawą sygnalizacji zanieczyszczenia filtrów w rekuperatorach AERISnext, także tych z GWC, jest ilość przefiltrowanego powietrza. Filtr wymienia się po przefiltrowaniu określonej liczby m3 powietrza LUB po upływie sześciu miesięcy (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Tym samym ostrzeżenie pojawi się wcześniej, jeśli przepływ powietrza jest duży.

Najważniejsze cechy filtrów plisowanych w klasie filtracyjnej średniej F7

  • Wymiar filtra: 60 x 500 x 25 mm
  • pasują do wszystkich rekuperatorów AERISnext
  • do ich montażu nie są wymagane żadne narzędzia
  • spełniają wymagania normy ISO 16890
  • wytrzymałość na wilgoć 100%
Do rekuperatora AERISnext możesz także zamontować dwa tańsze filtry o średniej klasie filtracji

Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

AERIS
AERISnext
Alpha Clear
Climate Recovery
Drafton
NeoFlexPRO
NeoFlex®GOLD
NeoFlex®STDTM
NeoStalTM
Nubo
SoundBlock