Brak prądu w domu z rekuperacją.

Gdy nie ma prądu w domu z rekuperacją

Rzadko się zdarza, by w domu zabrakło prądu – jednak się zdarza. W ostatni weekend – w związku z wichurami i uszkodzeniami linii energetycznych – prądu nie było w kilkudziesięciu tysiącach domów w całej Polsce. Co dzieje się wtedy z rekuperatorem? Jak zachowuje się system rekuperacji, gdy w gniazdku, do którego podłączony jest rekuperator, zabraknie prądu?Awaria pradu w domu z rekuperacjaŚwieczka w domu z rekuperacją. Świeci: znaczy, jest powietrze! 😉 Ponieważ rekuperator jest urządzeniem zasilanym energią elektryczną, podczas braku w dostawie prądu system rekuperacji przestaje działać – tak samo, jak lodówka, pralka, zmywaka, telewizor, internet i… kocioł gazowy, którego pompa obiegowa zasilana jest energią elektryczną.Rekuperator nie wywiewa, ani nie nawiewa wtedy powietrza do pomieszczeń. Atmosfera zaczyna gęstnieć i do złudzenia przypomina taką, jaka na co dzień jest w domach wyposażonych w wentylację grawitacyjną: ciepły dom bez otwartych okien oznacza zaduch. Z godziny na godzinę rośnie także poziom dwutlenku węgla.Pomaga wtedy rozszczelnienie okien (gdy bardzo zimno), uchylenie (gdy jest cieplej) czy wręcz otwarcie okien, gdy temperatura na zewnątrz jest komfortowa). Przeciągów nie zalecamy robić – mogą być bardzo szkodliwe, szczególnie, gdy powietrze jest zimne.Gdy zasilanie powraca, wentylatory rekuperatora wznawiają swoją pracę bez żadnych dodatkowych czynności i w ciągu kilkudziesięciu minut sytuacja wraca do normy: można w pełni cieszyć się świeżym powietrzem bez otwierania okien.Zapobiegliwym polecamy montaż agregatu prądotwórczego, który podtrzyma działanie urządzeń elektrycznych. Każdy musi odpowiedzieć sobie sam na pytanie, czy warto.  

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na marketing bezpośredni ze strony Roha Group Sp. z o.o. oraz Roha Energy Sp. z o.o. Działania marketingowe będą polegać na przygotowaniu i przekazaniu wyceny, która będzie zawierać informację handlową o produktach i usługach spółki lub jej partnerów.

  Przesyłając formularz, akceptujesz warunki świadczenia tej usługi przygotowania i przekazania wyceny.

  Będziemy przetwarzać twoje dane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu — naszego i naszych partnerów, który polega na promowaniu własnych produktów i usług. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności, która zawiera też informacje o twoich prawach.

  Zgodę możesz wycofać, a wobec przetwarzania danych sprzeciwić się w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem działań, które miały miejsce do chwili jej cofnięcia, w tym przetwarzanie twoich danych.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Agata Burnat

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock