Rekuperatory.pl
603 446 366

Dopłaty do rekuperacji. Program Czyste Powietrze

Po świętach wielkanocnych 2020 r. zmieniły się warunki przyznania dofinansowania w ramach programu „Czyste powietrze”. Również dla rekuperacji.

Zmieniło się przede wszystkim:

  1. Stan budynku: od teraz formalnie, alby złożyć wniosek, budynek musi zostać oddany do użytkowania (po odbiorach budowlanych). Nie można już starać się o dofinansowanie, jak budynek jest w trakcie budowy lub przed budową.
  2. Progi dochodowe: zostały tylko dwa i w zależności od nich są dwa poziomy dofinansowania do 10 tys. i 5 tys. zł przy założeniu, że będzie ktoś odliczał ten koszt od podatku (skorzysta z ulgi termomodernizacyjnej).
  3. Zmieniły się też warunki techniczne: jedyny wymóg to to, by rekuperator spełniał klasę efektywności energetycznej minimum A. (Wcześniej instalacja musiała mieć automatykę sterującą umożliwiającą sterowanie wydajnością, instalacja musiała mieć minimum 85% sprawności odzysku ciepła i musiała spełniać wymogi współczynnika nakładu energii elektrycznej. I to się zmieniło.

Pełne informacje na temat programu są dostępne tutaj: www.nfosigw.gov.pl

Aby zasięgnąć informacji szczegółowych w tematach indywidualnych kwalifikacji, prosimy naszych Klientów, by kontaktowali się z najbliższym sobie Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska.