Zmienione warunki programu rządowego „Czyste powietrze” a rekuperacja

Po świętach wielkanocnych 2020 r. zmieniły się warunki przyznania dofinansowania w ramach programu „Czyste powietrze”. Również dla rekuperacji.

Zmieniło się przede wszystkim:

 1. Stan budynku: od teraz formalnie, alby złożyć wniosek, budynek musi zostać oddany do użytkowania (po odbiorach budowlanych). Nie można już starać się o dofinansowanie, jak budynek jest w trakcie budowy lub przed budową.
 2. Progi dochodowe: zostały tylko dwa i w zależności od nich są dwa poziomy dofinansowania do 10 tys. i 5 tys. zł przy założeniu, że będzie ktoś odliczał ten koszt od podatku (skorzysta z ulgi termomodernizacyjnej).
 3. Zmieniły się też warunki techniczne: jedyny wymóg to to, by rekuperator spełniał klasę efektywności energetycznej minimum A. (Wcześniej instalacja musiała mieć automatykę sterującą umożliwiającą sterowanie wydajnością, instalacja musiała mieć minimum 85% sprawności odzysku ciepła i musiała spełniać wymogi współczynnika nakładu energii elektrycznej. I to się zmieniło.

Pełne informacje na temat programu są dostępne tutaj: www.nfosigw.gov.pl

Aby zasięgnąć informacji szczegółowych w tematach indywidualnych kwalifikacji, prosimy naszych Klientów, by kontaktowali się z najbliższym sobie Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska.

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Jolanta Chyb

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock