Lodówka a rekuperacja

Często inwestorzy pytają, czy rekuperację słychać… przytaczamy zatem historię Pani Agnieszki, która mieszka w domu z rekuperacją i powiedziała nam ostatnio, że najgłośniejsze urządzenie w jej domu to… nowa, piękna i nowoczesna lodówka SAMSUNG BRB260187WWEF z technologią cool select!

Co ma lodówka do rekuperacji – wyjaśniamy!

 Lodowka a rekuperacjaLodówka ma mnóstwo nowoczesnych opcji: twing cooling plus, cool select, soft freezing, chill i metal cooling, oświetlenie LED, półkę na wino i funkcję wakacje, a do tego chłodzi zjawiskowo, jednak w domu słychać tylko ją!
Producent napisał o głośności na poziomie 38 dB(A)….Dla porównania: 10 dB – szelest liści poruszanych przez wiatr 20 dB – szept 30 dB – bardzo spokojna ulica 40 dB – szmery w domu 41 dB – dźwięk emitowany przez obudowę rekuperatora AERISnext 50 dB – szum w biurze 60 dB – odkurzacz 70 dB – głośna restauracja, darcie papieru, wnętrze samochodu 80 dB – głośna muzyka, klakson 110 dB – piła łańcuchowa 140 dB – start myśliwca 160 dB – eksplozja petardy (!) Warto wiedzieć: dobrze zaprojektowanej i rzetelnie wykonanej rekuperacji nie słychać! Po pierwsze dlatego, że rekuperator montuje się w pomieszczeniach, z których dźwięki do nas nie dochodzą (garaż, poddasze, kotłownia), po drugie szelest przepływu powietrza w instalacji to jest tzw. white noise, czyli dźwięk, którego nie słychać.Dla osób szczególnie wrażliwych, polecamy montaż instalacji w systemie Climate Recovery – super cichej instalacji z preizolowanych kanałów heksagonalnych. 

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Agata Burnat

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock