Rekuperacja
Realizacje
Wycena
Kontakt

Pylenie a rekuperacja.

Spis treściWybierz interesujący cię temat

  1. Wymiana filtrów na wiosnę
  2. Zaawansowane oczyszczanie powietrza
Kto mieszka w pobliżu lasu sosnowego? Kiedy sosny – zwykle po pierwszej połowie maja – zaczynają pylić wyrzucając z siebie wiadra żółtego pyłku, który pokrywa tarasy i meble ogrodowe i oczywiście z każdym oddechem dostaje się środka człowieka – zaczynamy zastanawiać się, czy to wszystko również wdychamy do płuc…???

Wymiana filtrów na wiosnę

Alergicy, którzy są posiadaczami rekuperacji wymieniają właśnie filtry wstępne o niskiej klasie filtracji (G4) na filtry dokładne F7, które zatrzymują około 80% cząsteczek wielkości 0.4 μm (wielkość pyłku mieści się w przedziale 10-1000 μm). Można więc śmiało powiedzieć, że rekuperacja z filtrem F7 na nawiewie zatrzymuje do 80% pyłków! Więcej informacji tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_powietrza_(technika)(technika)   Dokladny filtr w rekuperatorze

Filtr F7 umieszczony w rekuperatorze dokładnie filtruje nawiewane do domu powietrze chroniąc alergików przed różnego rodzaju pyłkami i alergenami.

  Unikanie alergenów uznawane jest jako podstawowa metoda leczenia alergii. W czasie, gdy na zewnątrz świat roślin szaleje, warto więc zostać w domu, w którym powietrze jest czyste.   Kalendarz pylen kalendarz pochodzi ze strony: http://www.odetchnijspokojnie.pl/kalendarz-pylen/  

Zaawansowane oczyszczanie powietrza

Rekuperacja pozwala także na zastosowanie bardziej zaawansowanej technologicznie metody dokładnego oczyszczania powietrza nawiewanego. System ALPHAclear montowane w kanale nawiewnym systemu rekuperacji obniża ilość zanieczyszczeń mikrobiologicznych w powietrzu takich jak bakterie, wirusy, a także pyłki, zapach i kurz). Umieszczony w urządzeniu elektrofiltr, bardzo skutecznie filtruje nawiewany do domu strumień powietrza. Redukcji podlega także ilość niekorzystnych jonów dodatnich. Finalnie znacznie poprawia się samopoczucie, a alergicy czują ogromną ulgę, bo ich ekspozycja na alergeny zostaje mocno ograniczona.