Pylenie a rekuperacja.

Kto mieszka w pobliżu lasu sosnowego?Kiedy sosny – zwykle po pierwszej połowie maja – zaczynają pylić wyrzucając z siebie wiadra żółtego pyłku, który pokrywa tarasy i meble ogrodowe i oczywiście z każdym oddechem dostaje się środka człowieka – zaczynamy zastanawiać się, czy to wszystko również wdychamy do płuc…???

Wymiana filtrów na wiosnę

Alergicy, którzy są posiadaczami rekuperacji wymieniają właśnie filtry wstępne o niskiej klasie filtracji (G4) na filtry dokładne F7, które zatrzymują około 80% cząsteczek wielkości 0.4 μm (wielkość pyłku mieści się w przedziale 10-1000 μm).Można więc śmiało powiedzieć, że rekuperacja z filtrem F7 na nawiewie zatrzymuje do 80% pyłków!Więcej informacji tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Filtr_powietrza_(technika)(technika)  Dokladny filtr w rekuperatorze

Filtr F7 umieszczony w rekuperatorze dokładnie filtruje nawiewane do domu powietrze chroniąc alergików przed różnego rodzaju pyłkami i alergenami.

 Unikanie alergenów uznawane jest jako podstawowa metoda leczenia alergii. W czasie, gdy na zewnątrz świat roślin szaleje, warto więc zostać w domu, w którym powietrze jest czyste. Kalendarz pylenkalendarz pochodzi ze strony: http://www.odetchnijspokojnie.pl/kalendarz-pylen/ 

Zaawansowane oczyszczanie powietrza

Rekuperacja pozwala także na zastosowanie bardziej zaawansowanej technologicznie metody dokładnego oczyszczania powietrza nawiewanego. System ALPHAclear montowane w kanale nawiewnym systemu rekuperacji obniża ilość zanieczyszczeń mikrobiologicznych w powietrzu takich jak bakterie, wirusy, a także pyłki, zapach i kurz).Umieszczony w urządzeniu elektrofiltr, bardzo skutecznie filtruje nawiewany do domu strumień powietrza. Redukcji podlega także ilość niekorzystnych jonów dodatnich. Finalnie znacznie poprawia się samopoczucie, a alergicy czują ogromną ulgę, bo ich ekspozycja na alergeny zostaje mocno ograniczona. 

  Porozmawiaj ze specjalistą.

  Rekuperacja
  Realizacje
  Wycena
  Kontakt

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock