Projekty domu pracowni architektonicznej HomeKoncept – rekuperacja

W ofercie pracowni architektonicznej HomeKONCEPT zdecydowaną większość projektów stanowią domy, w których zastosowano wyłącznie wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła –  rekuperację.

Kiedy dom projektowany jest od samego początku z myślą o tym, że będzie w nim rekuperacja, nie ma wstawionego żadnego komina do wentylacji grawitacyjnej (który przy rekuperacji jest zbędny). Okna takiego domu nie mają elementów wentylacyjnych w stolarce otworowej (nawiewników), część okien jest także zaprojektowana bez skrzydeł, dzięki czemu wpuszczają one więcej światła i są tańsze w zakupie.

W domu z rekuperacją zaprojektowaną od razu, jest przewidziane miejsce dla montażu rekuperatora, a trasa prowadzenia instalacji wentylacyjnej wykonana jest w optymalny i bezkolizyjny z innymi instalacjami sposób.

W przypadku, gdy instalację rekuperacji chce się ukryć w stropach czy posadzce, przewidziana jest dokładnie ich wysokość, co oszczędza problemów na etapie budowy.

Ważne jest również to, że instalację prowadzi się wyłącznie w strefach ogrzewanych (zamiast np. na poddaszu nieużytkowym), co znacznie ogranicza straty ciepła i zwiększa zyski energetyczne z rekuperacji. Sprawia też, że komfort mieszkania w domu jest nawet większy.

Ponadczasowe, ale równocześnie nowoczesne – tak można określić domy z pracowni HomeKONCEPT. A w dodatku pełne świeżego, filtrowanego powietrza!

Aby otrzymać bezpłatną konsultację oraz wycenę na montaż systemu rekuperacji w domu pracowni HomeKONCEPT, prosimy o wypełnienie formularza.

Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

AERIS
AERISnext
Alpha Clear
Climate Recovery
Drafton
NeoFlexPRO
NeoFlex®GOLD
NeoFlex®STDTM
NeoStalTM
Nubo
SoundBlock