Rekuperatory.pl
603 446 366

Montaż rekuperacji w starym domu

Montaż rekuperacji w starym budynku

Warszawska ekipa montażowa Rekuperatory.pl zakończyła właśnie montaż kanałów wentylacyjnych rekuperacji w istniejącym domu w prestiżowej warszawskiej dzielnicy Wilanów.

Czterokondygnacyjny budynek z poddaszem użytkowym ma powierzchnię 373 m2 i został zbudowany w latach 70. Obecnie przechodzi głęboką termomodernizację i inwestor słusznie uznał, że dla komfortu i energooszczędności rekuperacja będzie w nim niezbędna.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z montażu.

Reczne plany budynku

Fragment oryginalnych, ręcznie rysowanych planów budynku z lat 70, jakie mieliśmy do dyspozycji.

Co to jest wentylacja mechaniczna?

Rekuperacja w budynku istniejącym powinna być niezbędnym elementem mądrej i energooszczędnej termomodernizacji. Ocieplenie ścian, montaż szczelnych okien i drzwi robi z domu termos, w którym trudno o efektywną wentylację. Planując remont istniejącego budynku: zamieszkanego bądź nie, warto wziąć ją pod uwagę.

W drugim etapie prac, który przewidziano za kilka miesięcy, zamontowany zostanie rekuperator przeciwprądowy R-vent Advance 12 VE EKO3 o wysokiej wydajności 1310 m3/h.

W budynku znajdują się 3 sypialnie, 5 łazienek, pomieszczenie rekreacyjne, gabinet do pracy, garaż, 2 garderoby, jadalnia oraz spiżarnia. Cała kubatura wentylowanego budynku to 1150 m3.

 

Kanaly wentylacyjne ukryte w szafie

Pokój na piętrze. Docelowo te przechodzące przez kondygnację kanały wentylacyjne zostaną zabudowane w szafie przesuwnej. Prowadzenie pionów wentylacyjnych w szafach i garderobach pozwoliło na maksymalne uniknięcie zabudowy w pomieszczeniach reprezentacyjnych.

 

Glowne kanaly wentylacyjne przygotowane do montazu rekuperatora

Garaż w przyziemiu: to tutaj zamontowany zostanie rekuperator przeciwprądowy R-vent Advance 12 VE EKO3 o dużej wydajności, który zapewni komfortową wentylację we wszystkich pomieszczeniach.

 

Wentylacja lazienki w istniejacym domu

Łazienka: fragment instalacji wentylacyjnej ze skrzynką rozprężną. By zapewnić skuteczne odprowadzenie wilgotnego powietrza oraz maksymalny możliwy komfort, powietrze będzie tu wymieniane w ilości aż 190 m3/h. 

 

Przejscie kanalami z garderoby do sypialni na pietrze

Garderoba na piętrze: kanały prowadzone pod sufitem: po zakończeniu remontu ta część sufitu zostanie obniżona. Dzięki takiemu rozplanowaniu instalacji, w sąsiadującej z garderobą sypialni udało się uniknąć zabudowy.

 

Kanaly wentylacyjne na poddaszu

Poddasze użytkowe: docelowo zostaną zabudowane w ściance kolankowej. Opaski zaciskowe służą do właściwego umocowania izolacji termicznej na kanale wentylacyjnym: przed oddaniem tego etapu instalacji zarówno opaski, jak i narzędzia zostaną uprzątnięte. 🙂

 

Kanaly wentylacyjne w garazu

Garaż: w tym domu główne kanały wentylacyjne prowadzone są w garażu, choć sam garaż nie jest wentylowany mechanicznie, a grawitacyjnie.

 

Wentylacja sypialni

Pokój na piętrze: prowadzenie kanałów wentylacyjnych po obwodzie pomieszczeń przy suficie pozwoli docelowo na niemal niewidoczną ich zabudowę.

 

Czerpnia i wyrzutnia systemu wentylacji

Czerpnia i wyrzutnia w systemie rekuperacji. Docelowo oba otwory zostaną wykończone estetyczną żaluzją.

 

Wentylacja jadalni na parterze

Wentylacja jadalni na parterze budynku: tu również kanały prowadzone są po obwodach pomieszczeń, dzięki czemu będzie je można docelowo w optymalny sposób zabudować.

 

Przejscie kanalami wentylacyjnymi przez sciany

Siatka kanałów wentylacyjnych w pomieszczeniu na parterze.

 

Instalacja wentylacji w domu istniejacym

Pomieszczenie na piętrze: w grubych na 40 cm i zbrojonych żelbetonem ścianach nośnych otwory wiercone były wiertnicą.

 

R vent advance 12v eko3

Rekuperator przeciwprądowy R-vent Advance 12 V EKO3 o dużej wydajności, który zapewni skuteczną i energooszczędną wentylację w domu o powierzchni 373m2.