Wycena na montaż

Inwestorzy interesują się rekuperacją nie tylko z powodu możliwości odzysku ciepła z powietrza, ale także z chęci zbudowania domu, który będzie relatywnie tani w eksploatacji, energooszczędny, a przy tym komfortowy: taki, w którym przebywanie będzie przyjemnością. Komfort można budować na wielu poziomach: wyposażenia w nowoczesne sprzęty, miękkie dywany, nowoczesne wzornictwo, starannie dobrane kolory. Można go także budować na poziomie sensorycznym, którego nie widać, ale czuć :) To, co odczuwamy najsilniej to temperatura i wilgotność, a także jakość higieniczna powietrza, czyli niski poziom zanieczyszczeń, m.in. dwutlenku węgla.

Świeżym, czystym powietrzem o idealnej temperaturze i wilgotności oddycha się lekko i przyjemnie. Bonus w postaci dobrego samopoczucia gwarantowany. Rekuperacja zapewnia - choć korzyści z rekuperacji jest więcej - dostęp do świeżego powietrza niezależnie od zamkniętych szczelnie okien i od temperatury panującej na zewnątrz, co nie jest już tak oczywiste przy wentylacji grawitacyjnej, która nie sprawdza się w nowoczesnym budownictwie.

Dodatkowo również na decyzję inwestorów o montażu rekuperacji w domu wpływ zaczynają mieć - wchodzące w życie kolejno od 2017 i 2021 roku unijne obostrzenia dotyczące konsumpcji energetycznej budynków.

Elementem nowoczesnego, ciepłego domu powinny być nie tylko wysokiej jakości materiały budowlane i bardzo dobre parametry izolacyjne fundamentów, ścian i stolarki otworowej, ale także rodzaj zastosowanej wentylacji, przez którą – jak szacują fachowcy – ucieka od 40 do 80% wytworzonego w zimie ciepła.

Montaż rekuperacji jest uzasadniony, jeżeli:

 1. Swój dom budujesz z nowoczesnych, szczelnych i ciepłych materiałów budowlanych o dobrej izolacyjności.

 2. Będą cieszyły Cię niższe rachunki za ogrzewanie w sezonie grzewczym.

 3. Zależy Ci na dodatkowym filtrowaniu powietrza wewnętrznego i usunięciu z niego kurzu oraz większości alergenów, a także na efektywnym usunięciu wilgoci i dwutlenku węgla z domu.
 4. Chcesz przeznaczyć na samą inwestycję nieco więcej niż absolutne minimum i zależy Ci na tym, by późniejsze koszty eksploatacji domu nie były bardzo wysokie.

 5. Chciałbyś zastosować ekologiczny system grzewczy: kondensacyjny piec gazowy lub nawet pompę ciepła, by ograniczyć wydatki na ogrzewanie.

 6. Jesteś osobą lubiącą świeże powietrze: często wietrzysz i uchylasz okna.

 7. Chciałbyś część okien zrobić nieotwieranych.

 8. Lubisz, gdy w domu utrzymana jest stała temperatura komfortu bez nagłego wychładzania intensywnym przewietrzaniem.

 9. Latem starasz się unikać much i komarów, zdarza Ci się stosować chemiczne środki na komary (dezodoranty, wtyczki do kontaktów, kremy), montujsz siatki w oknach.

 10. Będziesz cenił sobie fakt, że podczas przygotowywania aromatycznych posiłków (bigos, ryba), zapach zostanie szybko usunięty.

 11. Ucieszy Cię dodatkowa możliwość zamontowania do rekuperatora gruntowego wymiennika ciepła, który pozyska darmową energię z wnętrza ziemi. 

 12. Montujesz w domu system grzewczy oparty na pompie ciepła: dom z rekuperacją ma dużo niższe zapotrzebowanie na ciepło, co można wykorzystać uwzględniajac zyski z rekuperacji i oszczędzając na inwestycji w pompę ciepła do 15 tys. zł.

 

 « przeglądaj pozostałe artykuły

Opinie o Rekuperatory.pl

 • „Bardzo profesjonalna i rzetelna firma. Wszystko zgodnie z umową. Możliwość negocjacji..”

  Andrzej Lemański, Bystrzyca Kłodzka, dolnośląskie

 • Etap montażu mam już za sobą. Szybko, sprawnie. Polecam w 100 procentach.

  Michał Bartkiewicz, Ząbkowice Śl., woj. dolnośląskie

 • Rzetelna, terminowa i konkretna firma godna polecenia.

  Anna Rzeźnik, Chełmek, woj. małopolskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa.

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Stosunek do klienta bez zarzutu. Sprzęt najwyższej światowej klasy. Tylko tak trzymać. Mogę polecić każdemu Rekuperatory.pl.

  Andrzej Derlatka, Zielonki, woj. mazowieckie

 • Wszystko ok! Rekuperator działa bez zastrzeżeń. Polecam Rekuperatory.pl (ROHA Group)!

  Piotr Szczepanik, Węgrów-Liw, woj. mazowieckie

 • Dziękuję ogromnie Rekuperatory.pl za konsultacje! Zwróciłem się o przeanalizowanie mojego projektu rekuperacji, ponieważ mój wykonawca nie do końca chciał zrobić wentylacje z odzyskiem ciepła zgodnie z normami i standardami ogólnie obowiązującymi. Spotkałem się z dużą fachowością, zrozumieniem i pomocą. Gdybym mógł jeszcze raz wybrać wykonawcę rekuperacji, z pewnością wybrałbym Rekuperatory.pl!

  Tomasz Żmijewski, Nikielkowo, woj. warmińsko-mazurskie

 • Szybko, sprawie, czysto zamontowane urządzenie

  Piotr Nochowicz, Dzierzążenko, woj. wielkopolskie

 • Profesjonalne podejście, kompleksowa obsługa, wysokiej jakości urządzenie. Polecam.

  Artur Nawrot, Pieszków, woj. dolnośląskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Realizacja przebiegła bardzo sprawnie, szybko, zgodnie z projektem i założeniami.

  Po zakończeniu ekipa pozostawiła po sobie porządek.

  Tomek Kućmiński, Kwidzyn, woj. pomorskie

 • Montaż przebiegł bez najmniejszych problemów. Pracownicy wykazali się doświadczeniem, wiedzą i wysoką kulturą osobistą. Rekuperator został podłączony do wifi. Instruktaż przeprowadzony w sposób miły i przystępny.

  Polecam!

  Damian Doleciński, Gowarzewo, woj. wielkopolskie