Rekuperatory.pl
603 446 366

Jesienne chłody a rekuperacja

Nie damy rady już dłużej ignorować jesieni: przyszła i jest. Szeroko rozłożyła wietrzne ramiona, zabrała popołudniowe słońce, zaprosiła zmrok, obniżyła temperatury wieczorami, nocami i nad ranem. By maksymalnie wykorzystać korzyści z rekuperacji, podnieście temperaturę komfortu na sterowniku rekuperatora tak, by…

Ochodzenie a rekuperacja

Przyszła jesień!

 

….wynosiła ona o 1 – 2 stopnie więcej niż temperatura komfortu ustawiona na Waszym piecu lub pompie ciepła. System rekuperacji zrobi wszystko, co w jego mocy, by zapewnić taką temperaturę w pomieszczeniu. Nie zmieniajcie niż aż do czerwca – wtedy temperaturę na sterowniku trzeba będzie obniżyć.

Pamiętaj! Dzięki odzyskowi ciepła z powietrza w wymienniku ciepła rekuperatora następuje przekazanie energii. Dzięki powtórnemu jej wykorzystaniu piec czy pompa ciepła załączy się później, bo temperatura w pomieszczeniach będzie wyższa niż gdyby dom wentylować grawitacyjnie. Odzysk ciepła z powietrza wentylacyjnego działa podczas całego sezonu grzewczego znacznie obniżając rachunki za ogrzewanie.