Instalacja wentylacyjna samoczyszcząco-jonizująca OXYinside

System rekuperacji, oprócz odzyskiwania ciepła z powietrza, umożliwia jego opracowywanie na poziomie temperatury i wilgotności. Dzięki przekazywaniu energii, powietrze zewnętrzne, które trafia do pomieszczeń w chłodnych miesiącach, ma wyższą temperaturę. Ograniczona zostaje także jego wilgotność.

Dodatkowo dzięki filtrom rekuperatora powietrze jest filtrowane z insektów i większych cząsteczek kurzu. Bardziej zaawansowane możliwości daje instalacja samoczyszcząco-jonizująca OXYinside™ Rekuperatory.pl, która oczyszcza nawiewane powietrze z zanieczyszczeń mikrobiologicznych: części bakterii, kurzu, wirusów, roztoczy, zarodków pleśni i grzybów.  Dodatkowo neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Dzięki zaawansowanej technologii wykorzystanej w instalacji OXYinside™ znacznie ogranicza się, np. w przypadku choroby jednego z domowników – zarażalność pozostałych osób neutralizując występujące zagrożenie mikrobiologiczne.

Aeris350 gwc ikonki

Instalacja wentylacyjna OXY inside™

 • neutralizuje w nawiewanym powietrzu bakterie, wirusy, zarodki grzybów, pleśni, pyłki, kurz
 • likwiduje zapachy
 • wzbogaca nawiewane powietrze o korzystne jony ujemne występujące naturalnie np. w lesie
 • posiada filtry o zwiększonej klasie filtracji F7 na nawiewie
 • posiada filtry kieszeniowe za anemostatami wywiewnymi
 • nie dopuszcza do powstania zanieczyszczeń wewnątrz kanałów wentylacyjnych
Głównym elementem instalacji OXY inside™ jest specjalistyczna matryca o właściwościach hydrofilowych, która inicjuje procesy prowadzące do powstawania jonów ponadtlenkowych oraz wodorotlenkowych likwidujących niszczące działanie drobnoustrojów, utleniając lotne związki organiczne i likwidując niepożądane zapachy wewnątrz pomieszczeń.

Jak działa instalacja OXYinside™

Podczas pracy systemu rekuperacji z instalacją OXYinside™ wytwarzana jest mieszanka tzw: przyjaznych utleniaczy, która pozwala skutecznie redukować zawarte w powietrzu nieprzyjemne zapachy oraz wytrącać kurz i inne pyłki z powietrza. Redukcji podlega ilość niekorzystnych dla człowieka jonów dodatnich, które są wytwarzane są przez sprzęt elektroniczny i mogą powodować częste bóle i zawroty głowy oraz złe samopoczucie.Instalacja OXYinside™ działa w trybie ciągłym – nie jest wymagana żadna aktywność ze strony użytkownika. Instalacja OXYinside™ dostępna jest w dwóch wersjach
 • oczyszcza zarówno kanały wentylacyjne, jak i nawiewane powietrze,
 • oczyszcza tylko kanały wentylacyjne.
 
Jeżeli budujesz dom i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat montażu rekuperacji i sposobów oczyszczania powietrza, skontaktuj się bezpośrednio z  Doradcą Rekuperatory.pl
  

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Natalia Jarocka

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock