Stowarzyszenia

Rekuperatory.pl od 2006 r. są członkiem Stowarzyszenia Polska Wentylacja - organizacji "non profit" skupiającą specjalistów i entuzjastów zajmujących się wentylacją. Wspólnie z członkami SPW Rekuperatory.pl współpracują z organizacjami rządowymi w zakresie ostatecznego ustalenia kryteriów dopłat do programu NFOŚiGW.

www.wentylacja.org.pl

spw

 

Pracownie architektoniczne

W ramach prowadzonych działań w środowisku architektów Rekuperatory.pl aktywnie współpracują z pracowniami w całej Polsce, dla których propagowanie idei domu energooszczędnego, którego nieodzownym elementem jest rekuperacja, jest bardzo bliska.

Swoją uwagę oraz uwagę klientów skupiają oni nie tylko na komforcie życia mieszkańców domu, ale również na zagadnieniach ekologii. Takie podejście pozwala także inwestorowi poczuć większą odpowiedzialność za poszanowanie zasobów i jakość środowiska naturalnego, w szczególności za ograniczenie wpływu emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Nowoczesny, niskoenergetyczny dom nie oznacza obecnie ekskluzywnych, drogich i wręcz fanaberyjnych rozwiązań, nieprawdą jest, że jest on dostępny tylko dla zamożnych. Jest raczej inwestycją, która pozwala cieszyć się komfortem użytkowania, zdrowym klimatem oraz tańszą eksploatacją i pośrednio uniezależnieniem się od ciągle rosnących cen energii w ciągu kolejnych lat jego eksploatacji.

W ramach umów partnerskich współpracujemy z pracowniami:

www.archeton.pl

www.archon.pl

www.lipinscy.pl

www.muratordom.pl

www.twojabudowa.pl

 

Dom wzorcowy z rekuperacją

Wspólnie z Pracownią Architektoniczną "Archipelag" Rekuperatory.pl zaangażowały się w budowę niskoenergooszczędnego domu Lumina. Dom ten budowany jest na terenie gminy Długołęka w województwie dolnośląskim.

lumina

Niskoenergetyczny dom Lumina z systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Rekuperatory.pl

Poprzez zastosowanie podczas jego budowy najnowszych osiągnięć nauki i techniki w dziedzinie budownictwa, może on stanowić przykład współczesnego nowoczesnego i świadomego budownictwa. Lumina wyposażona jest w system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła Rekuperatory.pl.

Dom Lumina spełnia wymagania niskoenergetycznej klasy 1, co stanowi 50% zużycia energii w tradycyjnym budynku mieszkalnym. Łączne zużycie energii to 39,7 kWh/m² rocznie. Powierzchnia użytkowa Luminy to 148,90 m² + antresola 5,18 m² + pomieszczenie dla rekuperatora 3,05m².

Obiekt certyfikowany przez ekspertów z Narodowej Agencji Poszanowania Energii będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych realizacją nowoczesnego domu jednorodzinnego spełniającego wysokie wymagania stawiane przez współczesność – łączącego komfort użytkowy z troską o stan otaczającej dom przyrody.

//www.domy21.pl/lumina/index.php

Media

Rekuperator AERIS 550 VV na platformie CYFRA+

Na początku 2010 roku firma zaangażowała się w produkcję filmu dokumentalnego dotyczącego nowoczesnego budownictwa nadawanego na antenie kanału telewizyjnego DOMO. Audycja nadawana była na platformie cyfrowej CYFRA+ oraz w sieciach kablowych.

Rekuperatory.pl na bieżąco współpracują również z największymi wydawnictwami branżowymi służąc im doradztwem w zakresie systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, m.in. z Wydawnictwem "Murator", miesięcznikiem "Ładny Dom", "Własny Dom" oraz wieloma innymi.

Fundacje

W roku 2013 Rekuperatory.pl zaangażowały się jako partner w zakresie rekuperacji we współpracę przy tworzeniu Ogólnopolskiego Programu Edukacji na rzecz wspierania rozwoju budownictwa energooszczędnego. Projekt realizowany przez Fundację „Ziemia i Ludzie”. Partnerem programu jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

101036

Opinie o Rekuperatory.pl

 • „Bardzo profesjonalna i rzetelna firma. Wszystko zgodnie z umową. Możliwość negocjacji..”

  Andrzej Lemański, Bystrzyca Kłodzka, dolnośląskie

 • Etap montażu mam już za sobą. Szybko, sprawnie. Polecam w 100 procentach.

  Michał Bartkiewicz, Ząbkowice Śl., woj. dolnośląskie

 • Rzetelna, terminowa i konkretna firma godna polecenia.

  Anna Rzeźnik, Chełmek, woj. małopolskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa.

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Stosunek do klienta bez zarzutu. Sprzęt najwyższej światowej klasy. Tylko tak trzymać. Mogę polecić każdemu Rekuperatory.pl.

  Andrzej Derlatka, Zielonki, woj. mazowieckie

 • Wszystko ok! Rekuperator działa bez zastrzeżeń. Polecam Rekuperatory.pl (ROHA Group)!

  Piotr Szczepanik, Węgrów-Liw, woj. mazowieckie

 • Dziękuję ogromnie Rekuperatory.pl za konsultacje! Zwróciłem się o przeanalizowanie mojego projektu rekuperacji, ponieważ mój wykonawca nie do końca chciał zrobić wentylacje z odzyskiem ciepła zgodnie z normami i standardami ogólnie obowiązującymi. Spotkałem się z dużą fachowością, zrozumieniem i pomocą. Gdybym mógł jeszcze raz wybrać wykonawcę rekuperacji, z pewnością wybrałbym Rekuperatory.pl!

  Tomasz Żmijewski, Nikielkowo, woj. warmińsko-mazurskie

 • Szybko, sprawie, czysto zamontowane urządzenie

  Piotr Nochowicz, Dzierzążenko, woj. wielkopolskie

 • Profesjonalne podejście, kompleksowa obsługa, wysokiej jakości urządzenie. Polecam.

  Artur Nawrot, Pieszków, woj. dolnośląskie

 • Rewelacyjna ekipa: szybko i sprawnie. Mili Panowie, zresztą od początku do końca super fachowa obsługa

  Magdalena Greń-Zgliczyńska, Cieszyn, woj. śląskie

 • Realizacja przebiegła bardzo sprawnie, szybko, zgodnie z projektem i założeniami.

  Po zakończeniu ekipa pozostawiła po sobie porządek.

  Tomek Kućmiński, Kwidzyn, woj. pomorskie

 • Montaż przebiegł bez najmniejszych problemów. Pracownicy wykazali się doświadczeniem, wiedzą i wysoką kulturą osobistą. Rekuperator został podłączony do wifi. Instruktaż przeprowadzony w sposób miły i przystępny.

  Polecam!

  Damian Doleciński, Gowarzewo, woj. wielkopolskie