Czerwiec 2022. Instalacja NeoFlex®STD w przestrzeni obniżonego sufitu poddasza nieużytkowego.

Nowy dom w gminie Miękinia na Dolnym Śląsku, w którym mieliśmy przyjemność montować instalację rekuperacji, zostanie docelowo wyposażony w rekuperator najnowszej generacji AERISnext 350.Inwestorom zależało na pozostawieniu wolnego miejsca na podłodze w przestrzeni poddasza nieużytkowego, dlatego instalacja wykonana w całości w systemie NeoFlex®STD została poprowadzona pod jętkami w przestrzeni obniżonego sufitu poddasza. Dzięki temu cała podłoga poddasza nieużytkowego pozostanie do zagospodarowania.
Pierwsza kondygnacja budynku przed zalaniem posadzek. Widoczne przewody systemu wentylacyjnego u góry w przestrzeni poddasza oraz na dole do wentylacji dolnej kondygnacji.
Część instalacji wykonano z izolowanych wełna mineralną kanałów ze stali spiro. 
Dom posiada powierzchnię całkowitą 145 m². Bilans powietrzny całego budynku to 290 m³/h.Jeszcze w tym roku razem z inwestorami zaplanowaliśmy montaż rekuperatora oraz uruchomienie systemu. Całość instalacji stanowi 14 anemostatów: 7 nawiewnych i 7 wywiewnych (nie zawsze jest tak równo).Kanały ze stali izolowane wełna mineralną zaplanowano tylko na wyjściu z rekuperatora: na czerpni i wyrzutni oraz na doprowadzeniu  powietrza do rozdzielaczy systemu NeoFlex®STD.
Kanały ze stali w izolacji z wełny mineralnej zaplanowano tylko na wyjściu z rekuperatora. Pozostała część instalacji wykonana jest w systemie NeoFlex®STD.
Miejsce w kotłowni przygotowane na montaż rekuperatora AERISnext 350 std. 
Przy rekuperatorze o cichą pracę instalacji zadbają tłumiki, które wykonamy w systemie Climate Recovery – najbardziej cichego systemu wentylacyjnego. Będą one prowadzone od rekuperatora na nawiewie, wywiewie i wyrzutni.Montaż i uruchomienie rekuperatora przewidziane jest jeszcze przed końcem 2022 roku.

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Michał nawrot

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock