Jeżeli Twoja budowa jest obecnie na etapie wznoszenia ścian, a Ty pomyślałeś o tym, żeby zamontować w budynku rekuperację, masz doskonałe wyczucie czasu! 

Ten etap jest bardzo odpowiedni, by przemyśleć, zaplanować i podjąć decyzję o najważniejszych elementach prawidłowego montażu systemu rekuperacji.

Etap "ściany" jest niemal równie dobry, jak etap projekt. Równie dobry, ale im wcześniej skonsultujesz budowę ze specjalistą, tym lepiej! W dalszej części artykułu dowiesz się, dlaczego. 

etap budowy ściany i rekuperacja

Etap ściany: mury pną się do góry. Na rekuperację możesz z powodzeniem zdecydować się właśnie teraz. 

 

Co warto zrobić na etapie budowy 'ściany'

Przede wszystkim jak najszybciej sprawdź, jaki rodzaj wentylacji masz w swoim projekcie: mechaniczną, czy grawitacyjną? Jeżeli grawitacyjną, oznacza to, że w projekcie architektonicznym uwzględniono wybudowanie kominów wentylacyjnych, które w domu z rekuperacją są niepotrzebne. 

Czy już je zbudowałeś? Jeżeli jeszcze nie, prześlij do Rekuperatory.pl rzuty każdej z kondygnacji i skorzystaj z bezpłatnej porady inżyniera tutaj

Jeżeli zostały wybudowane, będą musiały zostać zaślepione. 

Jeżeli projekt budynku uwzględniał już rekuperację, niepotrzebnych kominów wentylacyjnych na pewno w nim nie było. 

 

kominy wentylacyjne do likwidacji

Zmieniając wentylację grawitacyjną na rekuperację likwiduje się zupełnie niepotrzebne kanały wentylacyjne. 

 

Etap, gdy budynek znajduje się na etapie wznoszenia ścian jest istotny jeszcze z innego powodu: właśnie teraz możesz zdecydować o podniesieniu ścianki kolankowej, by zyskać dodatkową przestrzeń techniczną na prowadzenie instalacji wentylacyjnej i uniknięcie niepotrzebnej zabudowy kanałów wentylacyjnych. 

/o/