Ściąga z rekuperacji: okna.

Do stworzenia tego wpisu zainspirował mnie klient, który zadzwonił dziś rano do Rekuperatory.pl z pytaniem, czy w domu z rekuperacją można otwierać okna. A że można i że nie wyobrażamy sobie mieszkania w domu, w którym nie można by było, napiszemy o tym raz jeszcze. Plus kilka dodatkowych ważnych faktów o oknach w domu z rekuperacją!Okna w domu z rekuperacja 
 • W domu z rekuperacją można otwierać okna. Otwieraj je zawsze, kiedy masz na to ochotę: rano, w nocy, zimą lub latem. Tyle że… kiedy temperatura na zewnątrz spada drastycznie lub drastycznie się podnosi, osobiście ja i inni użytkownicy nie mamy na to ochoty. I nie musimy! Bo świeże, opracowane (oczyszczone) powietrze zewnętrzne dostarczane jest przez instalację wentylacyjną. Na końcach kanałów takiej instalacji umieszczona jest czerpnia, która odpowiada za pobór świeżego powietrza.
 
 • Kiedy budujesz dom z rekuperacją, wybierz maksymalnie szczelne okna! Nie doposażaj ich w mikrowentylację, nawiewniki ani innego rodzaju rozszczelniacze: nie potrzeba, nie należy (gdybyś jednak rekuperacji postanawiał nie robić, w swoich szczelnych(!), energooszczędnych(!) oknach koniecznie zamontuj nawiewniki, które umożliwią jakiekolwiek działanie wentylacji grawitacyjnej przez kominy wentylacyjne.
 
 • Część okien w domu z rekuperacją możesz zrobić nieotwieranych: duuuuże oszczędności. Okno nie ma wtedy po prostu skrzydła, a tylko ościeżnicę. Oznacza to, że rama dookoła okna jest dużo mniejsza, szyba większa i ilość światła w domu większa.Takie okno wygląda super nowocześnie i jest przy tym tańsze w zakupie.
 
 • Przemyśl nie tylko zakup ciepłych okien z pakietem trzyszybowym, ale także ciepły ich montaż. Ciepły montaż polega na zamocowaniu ościeżnicy w warstwie izolacji na specjalnych kotwach dystansowych, z daleka od ściany. Pozwala to na zredukowanie mostków cieplnych niemalże do zera.
Sprawdź obszerne kompendium o rekuperacji tutajOkna w domu z rekuperacja dom home koncept

W tym pięknym domu z rekuperacją projektu pracowni HomeKONCEPT większość okien może być nie otwierana (szklenia stałe).

  Rekuperatory.pl

  Chcesz dowiedzieć się więcej o rekuperacji?

  Poznaj sposób na oszczędności w Twoim domu! Zostaw numer, oddzwonimy.

  Przesłanie zgłoszenia oznacza zgodę na marketing bezpośredni ze strony Roha Group Sp. z o.o. oraz Roha Energy Sp. z o.o. Działania marketingowe będą polegać na przygotowaniu i przekazaniu wyceny, która będzie zawierać informację handlową o produktach i usługach spółki lub jej partnerów.

  Przesyłając formularz, akceptujesz warunki świadczenia tej usługi przygotowania i przekazania wyceny.

  Będziemy przetwarzać twoje dane na podstawie prawnie uzasadnionego interesu — naszego i naszych partnerów, który polega na promowaniu własnych produktów i usług. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych dostępne są w Polityce prywatności, która zawiera też informacje o twoich prawach.

  Zgodę możesz wycofać, a wobec przetwarzania danych sprzeciwić się w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem działań, które miały miejsce do chwili jej cofnięcia, w tym przetwarzanie twoich danych.

  Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach innych niż konsultacja z naszym doradcą

  Rekuperatory.pl
  Masz pytanie o rekuperację? Napisz, doradzę!
  Natalia Jarocka

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  Drafton
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock