Ściąga z rekuperacji: okna.

Do stworzenia tego wpisu zainspirował mnie klient, który zadzwonił dziś rano do Rekuperatory.pl z pytaniem, czy w domu z rekuperacją można otwierać okna. A że można i że nie wyobrażamy sobie mieszkania w domu, w którym nie można by było, napiszemy o tym raz jeszcze. Plus kilka dodatkowych ważnych faktów o oknach w domu z rekuperacją!Okna w domu z rekuperacja 
 • W domu z rekuperacją można otwierać okna. Otwieraj je zawsze, kiedy masz na to ochotę: rano, w nocy, zimą lub latem. Tyle że… kiedy temperatura na zewnątrz spada drastycznie lub drastycznie się podnosi, osobiście ja i inni użytkownicy nie mamy na to ochoty. I nie musimy! Bo świeże, opracowane (oczyszczone) powietrze zewnętrzne dostarczane jest przez instalację wentylacyjną. Na końcach kanałów takiej instalacji umieszczona jest czerpnia, która odpowiada za pobór świeżego powietrza.
 
 • Kiedy budujesz dom z rekuperacją, wybierz maksymalnie szczelne okna! Nie doposażaj ich w mikrowentylację, nawiewniki ani innego rodzaju rozszczelniacze: nie potrzeba, nie należy (gdybyś jednak rekuperacji postanawiał nie robić, w swoich szczelnych(!), energooszczędnych(!) oknach koniecznie zamontuj nawiewniki, które umożliwią jakiekolwiek działanie wentylacji grawitacyjnej przez kominy wentylacyjne.
 
 • Część okien w domu z rekuperacją możesz zrobić nieotwieranych: duuuuże oszczędności. Okno nie ma wtedy po prostu skrzydła, a tylko ościeżnicę. Oznacza to, że rama dookoła okna jest dużo mniejsza, szyba większa i ilość światła w domu większa.Takie okno wygląda super nowocześnie i jest przy tym tańsze w zakupie.
 
 • Przemyśl nie tylko zakup ciepłych okien z pakietem trzyszybowym, ale także ciepły ich montaż. Ciepły montaż polega na zamocowaniu ościeżnicy w warstwie izolacji na specjalnych kotwach dystansowych, z daleka od ściany. Pozwala to na zredukowanie mostków cieplnych niemalże do zera.
Sprawdź obszerne kompendium o rekuperacji tutajOkna w domu z rekuperacja dom home koncept

W tym pięknym domu z rekuperacją projektu pracowni HomeKONCEPT większość okien może być nie otwierana (szklenia stałe).

  Porozmawiaj ze specjalistą.

  Rekuperacja
  Realizacje
  Wycena
  Kontakt

  Rekomendujemy najwyższej jakości produkty

  AERIS
  AERISnext
  Alpha Clear
  Climate Recovery
  NeoFlexPRO
  NeoFlex®GOLD
  NeoFlex®STDTM
  NeoStalTM
  Nubo
  SoundBlock