Rekuperatory.pl
603 446 366

Wentylacja mechaniczna a grawitacyjna

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Wrocław, stolica Dolnego Śląska. To tutaj, u Pana Rafała, który także na początku zastanawiał się, co wybrać, zamontowaliśmy system rekuperacji.

Inwestor wyjaśnia, dlaczego zdecydował się na rekuperację. Mówi: „Uznałem, że w dzisiejszych czasach, rekuperacja jest niezbędna”. 

Etap budowy: Stan surowy zamknięty, częściowo przed tynkami

Rodzaj budynku: dom jednorodzinny

Bilans powietrzny budynku: 410m³

Kubatura: 640 m³

Powierzchnia: 240 m²

Ilość wentylowanych kondygnacji: 2

Zaprojektowany rekuperator: AERISnext 600 

Rodzaj instalacji wentylacyjnej: stal okrągła izolowana Spiro & system NeoFlex STD & Climate Recovery Ducts. Otwory w wyznaczonych miejscach stropu wykonaliśmy wiertnicą, by prawidłowo poprowadzić instalację na parter.

Ilość punktów nawiewnych i wywiewnych w budynku: 18 + czerpnia i wyrzutnia

Czas montażu instalacji: 5 dni

Istotne informacje o projekcie: kanały dolotowe do rekuperatora z czerpni i wyrzutni wykonane ze stali izolowanej. Z izolowanych kanałów stalowych Spiro wykonaliśmy także kanały główne na poddaszu nieużytkowym, które schodzą na niższą kondygnację, by wentylować pomieszczenia piętra.

Klienci deklarują, że wybierają nas z powodu naszego doświadczenia (9590 montaży) oraz poważnego, fachowego podejścia do realizacji usługi.

Cenią sobie również serwis pogwarancyjny oraz pełne doradztwo przed zakupowe. Działamy w całej Polsce i tutaj możesz złożyć zapytanie o indywidualną wycenę.

Bezpłatna wycena