Inowrocław: rekuperacja

Firma Rekuperatory.pl montuje systemy energooszczędnej wentylacji na terenie Inowrocławia i województwa kujawsko-pomorskiego już od 19 lat. Nasz zespół wspólnie ma ponad 199 lat doświadczenia w rekuperacji! Skorzystaj z niego!

Łukasz KuberaDoradca techniczno-handlowy Rekuperatory.pl

Jeśli planujesz budowę zdrowego i ciepłego domu z rekuperacją, dobrze byłoby, byś przewidział w nim montaż rekuperacji. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych kosztów, np. budowy kominów do wentylacji grawitacyjnej.

Dzięki rekuperacji dom ma niższe zapotrzebowanie na energię pierwotną – to bardzo ważne, nie tylko z uwagi na niższe koszty eksploatacyjne budynku, ale także na przepisy o zużyciu energetycznym budynków, które zaostrzają się już od kilku lat.

Rekuperacja to jeden z trzech najszybszych sposobów uzyskania niskich parametrów energochłonności przez budynek (obok zwiększania izolacji budynku, zastosowania pompy ciepła oraz trzyszybowych energooszczędnych okien).

Montaże Rekuperatory.pl wykonywane są w oparciu o rekuperatory najnowszej generacji AERISnext, które posiadają największy na rynku wymiennik ciepła i są bezawaryjne. Posiadają też wsparcie techniczne oraz serwis na terenie całej Polski.

Instalacje wykonane są ze stalowych kanałów wentylacyjnych płaskich w systemie NoeStal lub z klasycznych kanałów okrągłych o dużych średnicach. Bardzo często instalację rekuperacji wykonujemy z nowoczesnych przewodów wentylacyjnych polietylenowych z tworzywa o małych średnicach 64 mm: R-VENT Flex System, antybakteryjnych NeoFlex lub nowoczesnych ClimateRecovery, które zostały wykonane ze szkła, piasku i wody!

Jeżeli jesteś zainteresowany wyceną montażu systemu rekuperacji, chcesz, by Doradca przyjechał na budowę w celu określenia miejsca, gdzie mógłby zostać zamontowany rekuperator, wytyczył wstępną trasę prowadzenia instalacji,

Skontaktuj się bezpośrednio z Doradcą dzwoniąc na podany obok numer kontaktowy.

Do dyspozycji inwestora pozostają doradcy techniczno-handlowi i inżynierowie Rekuperatory.pl z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu systemów rekuperacji. Każdą realizację poprzedza indywidualna kalkulacja oraz spotkanie, podczas którego analizowany jest budynek, wybierane miejsce montażu rekuperatora oraz wytyczana wstępna trasa prowadzenia całej instalacji.

Regionalny doradca rekuperacji jest do Twojej dyspozycji w Inowrocławiu i okolicach

Grudziądz, Toruń, Inowrocław, Włocławek, Ciechocinek i okolice

Montaż rekuperacji na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

Kiedy planować montaż systemu rekuperacji?

Najlepiej, gdy dom jest w fazie projektu. Oczywiście, późniejszy etap jest też możliwy, by rozpocząć montaż sytemu rekuperacji. Wtedy jednak może być już za późno na rezygnację z budowy części kominów do grawitacji lub gruntowy wymiennik ciepła, którego montaż poprzedza wyjście przewodami przez fundament budynku.

Każda inwestycja rekuperacji w Inowrocławiu i okolicach nadzorowana jest podczas całego cyklu montażowego: od wykonania projektu, poprzez realizację etapu montażu kanałów wentylacyjnych, gruntowego wymiennika ciepła, aż do etapu ostatniego: uruchomienia rekuperatora wraz z jego regulacją zakończoną sporządzeniem protokołu technicznego.

Uruchomienie systemu poprzedza staranna analiza pierwotnego projektu rekuperacji – wszystko po to, by system rekuperacji spełniał zakładane założenia projektowe, a wydatki powietrza w każdym pomieszczeniu, na każdym z biegów rekuperatora, zgodne były z pierwotnymi obliczeniami. Zapewnia to zakładane zyski energetyczne (odzysk ciepła) oraz komfort w rekuperowanych pomieszczeniach.