Budynek z wentylacją mechaniczną jest przewietrzany w każdych warunkach

niezależnie od pogody, ciśnienia i temperatury - efektywna wentylacja i stały dopływ świeżego powietrza znacznie poprawiają jakość powietrza i komfort oddychania, co oznacza dużo lepsze samopoczucie domowników.

Nawiewane powietrze jest filtrowane

poprzez kratkę na czerpni i filtr w rekuperatorze; powoduje to oczyszczenie powietrza z kurzu, owadów itp., możliwe jest również zastosowanie filtra antyalergicznego.

Budynek jest energooszczędny

mimo efektywnej wentylacji nie tracimy ciepła z ogrzanego budynku - zostaje ono odzyskane przez rekuperator (w przypadku naszych urządzeń z najnowocześniejszymi wymiennikami przeciwprądowymi, nawet do 95%)!

Zyskujemy dodatkowe możliwości

montowany opcjonalnie gruntowy wymiennik ciepła wykorzystuje energię odnawialną pochodzącą z gruntu i umożliwia schłodzenie powietrza latem i wstępne podgrzanie zimą.

Wentylacja jest w pełni sterowalna

nowoczesny programator w cyklu tygodniowym samodzielnie ustawi najodpowiedniejszy bieg rekuperatora.

Budynek jest bezpieczniejszy

nie ma już konieczności intensywnego przewietrzania, co nie tylko eliminuje przeciągi, ale pozwala czuć się bezpieczniej: zarówno w nocy, jak i podczas nieobecności domowników.

Wyposażenie domu w rekuperację może niewiele kosztować

gdy na etapie projektowania i budowy domu wyeliminujemy zbędne przy wentylacji mechanicznej murowane kominy wentylacyjne, okna z mikrorozszczelnieniem, nawiewniki okienne, część okien zrobimy nieotwieranych (szklenia stałe), zmniejszymy wielkość grzejników, zaplanujemy zakup mniejszego kotła grzewczego, po dokonaniu obliczeń okaże się, że instalacja wentylacyjna z odzyskiem ciepła nie kosztuje prawie nic!

Jest tania w eksploatacji

poprzez zastosowanie energooszczędnych wentylatorów na prąd stały i mikroprocesorowego sterowania, rekuperator  AERIS zużywa niewielką ilość energii: średnie chwilowe zużycie prądu nie przekracza  45 W, co w skali roku daje wartość 394 kWh (wartość średnia zaobserwowana u użytkowników rekuperatorów AERIS przy typowym użytkowaniu; wartość przy pracy z wydajnością 50% wydajności nominalnej dla centrali AERIS 350). Daje to średni dzienny koszt użytkowania rekuperatora na poziomie 0,39 pln.

Praca rekuperatora jest bardzo cicha

to zaleta zarówno wysokiej jakości najbardziej zaawansowanych technologicznie rekuperatorów AERIS, jak i właściwie zaprojektowanej instalacji opartej na sztywnych przewodach wentylacyjnych AirSpiralo® z zastosowaniem idealnie dopasowanych do budynku kolan i kształtek.

Wyposażony w rekuperację budynek zyskuje na wartości

ma lepszy współczynnik energooszczędności we wprowadzonych od stycznia 2009 r. świadectwach energetycznych budynku, niezbędnych przy jego sprzedaży.

Ochrona środowiska naturalnego

dzięki zmniejszeniu konieczności ogrzewania, zmniejszamy emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

« przeglądaj pozostałe artykuły